V posledním měsíci roku 2015 pořádali badmintonisté Sokola Vodňany ve vodňanské městské hale 4 turnaje. Jaké byly výsledky:

 

Obhájce titulu zahájil sezónu skvěle

První kolo Krajského přeboru smíšených družstev dospělých uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Vodňany. Hrálo se v městské hale ve Vodňanech 5. 12. 2015. Letos se přihlásila 3 družstva. Z nich do soutěže vstoupilo nejlépe družstvo domácích, které obhajuje titul, když dokázalo vyhrát nad oběma svými soupeři s výborným celkovým skóre 11:3 na zápasy. Do roku 2016 tak vstoupilo na čele tabulky. Gratulujeme.
Druhé kolo se hraje v Táboře 23. 1. 2016.

Výsledky 1. Kola:

Sokol Vodňany - SK Badminton Tábor 5 : 2
Sokol Křemže B - SK Badminton Tábor 3 : 4

Sokol Vodňany - Sokol Křemže B 6 : 1

Výsledky turnaje přípravek a GPD staršího dorostu 26. 9. 2015 v Táboře:

Na turnaj do Tábora vyrazilo i několik hráčů a hráček Sokola Vodňany a neztratili se.
Tereza Bouberlová si zahrála turnaj GPD U17 a získala 1.místo ve čtyřhře. Druhá byla ve dvouhře a také ve smíšené čtyřhře.

Ostatní vodňanští byli mladšího věku a zahráli si turnaj přípravek a získali tato pořadí:
Dívky 2006 – Bára Bouberlová 2. místo
Dívky 2007 – Bára Bouberlová 1. místo
Chlapci 2008 – Petr Sochor – 2. místo
Chlapci 2007 – Petr Sochor – 1. místo
Chlapci 2006 – Jakub Bouberle 2. místo, Aleš Sochor – 5. místo

Dne 10.10.2015 se ve Vodňanech hrál badmintonový turnaj GP D dospělých. Povedl se výborně a to jak herně, tak pořadatelsky. Zahrát si přišlo 28 mužů a 16 žen z 11 oddílů jižních a západních Čech - hrálo se 9 hodin, bylo cca 85 zápasů. Není mnoho turnajů s takovou účastí.

Výsledky turnaje najdete v příloze.

Vítězům blahopřejeme a pořadatelům i všem účastníkům děkujeme!

Také letos si členové sokolské jednoty v ČB připomenuli Památný sokolský den, který vyhlásila ČOS na památku obětí nacistické zvůle za druhé světové války. Sešli jsme se na Sokolském ostrově i v Rožnově a navečer pak děti poslaly po vodě drobné lodičky se symbolickými svíčičkami za sokolské oběti.

V roce 2015 slaví TJ Sokol J. Hradec 130. výročí svého založení. Proto vedle akcí, doprovázejících běžný cvičební rok, proběhly v tomto roce i akce, speciálně zaměřené k tomuto výročí. Jednota zajistila zrestaurování zpustlého a neudržovaného hrobu jednoho ze svých starostů, zpracovala historický přehled svých starostů, v dubnu uspořádala výstavku ke svému výročí v suterénu Městské knihovny, v květnu zorganizovala vycházku ke hrobům všech svých starostů a kolem míst, kde žili a v září oficiálně ukončila úpravy hrobu společným setkáním, při němž byla na náhrobku odhalena destička, připomínající tuto akci.

Vyvrcholením oslav bylo setkání s veřejností, které proběhlo 8. 10. a kterého se zúčastnili i představitelé města a SŽJ. V jeho úvodu byly předvedeny ve venkovním prostoru ukázky několika sokolských cvičení, následně byla ve vystoupeních pracovníků muzea i činovníků Sokola připomenuta historie jednoty i její současné aktivity, proběhlo dekorování historického praporu stuhou od župy a ocenění obětavé práce dvou zasloužilých cvičitelek. V průběhu programu několikrát vystoupil i pěvecký sbor místní základní školy, který příjemně odlehčil atmosféru jednání. Na závěr proběhla vernisáž další výstavy k našemu výročí, která je tentokrát instalována v prostorách muzea.

hradec prapor

Ve středu 9.září 2015 se jako již tradičně milevští atleti zúčastnili slavnostního 16. ročníku Běhu starým městem v Táboře. Tato akce je součástí festivalu Táborská setkání, každoročních oslav města Tábora. A opět byli velice úspěšní. V mnoha kategoriích se probojovali na stupně vítězů a válcovali tak domácí závodníky. Soutěžilo se v několika věkových kategoriích, podle věku byla přidělena délka trati. Nejmenší závodníci - nejmladší školáci běželi jedenkrát kolem Žižkova náměstí a starší ročníky absolvovali běh dlouhý kolem 800 metrů ulicemi starého města Tábora.

 

V jednotlivých kategoriích se milevští Sokolové umístili takto:

předškolní věk (r.2010 a mladší)
1. místo Martin Capůrek, 10. Tomáš Koutník


1.třída.(r.2008- 2009)
7. Iveta Capůrková,9. Kristýna Mikšovská, 12. Eliška Koutníková


nejmladší školáci ( r.2006-2007)
1. Kristýna Masopustová 1. Daniel Dolejš, 3. Petr Molík, 12. Filip Prokop, 13. Jan Dolista


kadeti (r. 2004 -2005)
5.Karolína Dušková, 12. Lucie Černá, 13. Tereza Pletková


mladší žactvo (r.2002- 2003)
3.Pavla Molíková, 6.Julie Kotlíková, 2. Petr Peták, 4.Lukáš Dolejší, 7.Kryštof Vansa, 10. Matouš Pinc

Stare mesto

Všem účastníkům děkujeme a vítězům blahopřejeme!

 

Petra Molíková, Sokol Milevsko

Letos se opět konal letní sokolský tábor v městečku Bürserberg v rakouských Alpách, který již dlouhá léta pořádá sokolská župa Švýcarská ve spolupráci s ČOS. Pobyt na táboře je odměnou pro družstva přeborníků ČOS v sokolské všestrannosti. V letošním roce se jej zúčastnili i sokolové župy Jihočeské. Táborníci se sjížděli do chaty Alpila celé odpoledne 7. srpna a postupně se ubytovávali ve svých pokojích. V době večeře tam byli již všichni. Chata Alpila se nachází v krásném prostředí s nádherným výhledem na vrcholky Alp. V Alpách se sešlo celkem 25 dětí z Čech, Švýcarska a Rakouska a 10 dospělých. Účastníky byly také děti milevského sokola - Martina a Stela Koňákovi z Milevska a Kryštof Balík z Volyně a Mikuláš Kolařík z Křemže.
V sobotu se hrály seznamovací hry, prošli jsme se po okolí a navštívili místní sýrárnu, kde jsme mohli ochutnat sýry, jogurty a ovocné mléko. Další dny byly velmi pestré. Děti soutěžily, hrály různé hry, plnily kondičku, zpívaly, koupaly se a vyráběly... Podnikli jsme celodenní výlet na nejvyšší horu v blízkém okolí – Monthspitze. Počasí nám přálo a tak jsme vylezli, někdy i po čtyřech, až na samý vrchol. Výhled do širokého okolí byl fantastický. Při večerních zábavných programech, na kterých se podílely hlavně děti, jsme zažili spoustu legrace. Poslední den odpoledne byly předány diplomy nejlepším jednotlivcům nebo družstvu za různé soutěže například i za nejlépe uklizené pokoje. Večer se konal karneval a masku oblékly všechny děti i dospěláci.
Ale všechno jednou končí. A tak když v neděli 16. srpna došlo na loučení, ukápla sem tam i slzička a přáli jsme si zase se za rok po úspěšné sokolské sezoně v Alpách sejít.

Alpy

V dopoledních hodinách 1.srpna se sjela parta dětí moderní gymnastiky a sokolské všestrannosti Sokola Milevsko na každodenní týdenní soustředění do Křemže u Českého Krumlova. Celkem kolem 30 dětí a jejich vedoucích trenérů se ubytovalo v sokolské ubytovně Křemže a za velkého horka, které provázelo celý týden, zahájili své tréninky. Moderní gymnastky vymýšlely a trénovaly nové společné skladby a členové sokolské všestrannosti nacvičovali sestavy ve sportovní gymnastice a zlepšovali si „osobáky“ v atletických disciplínách.
Středa patřila celá výletu. Sportovci jeli do Českých Budějovic, kde navštívili nádherný venkovní plavecký areál, kde neopomněli trénovat plavání.
Večery byly plné zábavných, znalostních či sportovních her, děti splnily sportovní desetiboj, hrály a zazpívaly s kytarou, opékaly vuřty, prošly šipkovanou nebo uspořádaly karneval v maskách.
Poslední den proběhlo závěrečné vystoupení, ve kterém si obě skupiny cvičenců navzájem ukázaly, co se za týden nového naučily a sklidily za to patřičný potlesk. Nechyběla ani tradice tábora, ručně zdobené tričko stylem savování na památku (viz foto).

Kremze
Děkujeme všem účastníkům a vedoucím za super tábor a přejeme úspěšnou sezonu 2015/2016.

Petra Molíková, Sokol Milevsko

     V rámci projektu Jižní Čechy husitské 2015 proběhla v Borovanech dne 5. června akce Žižkovské tradice. Jejím cílem bylo připomenout si odhalení pomníku Jana Žižky z Trocnova dne 24. července 1893. Tato plastika byla původně určena k instalaci v Trocnově na domnělém místě Žižkova narození. Tehdejší majitel Trocnova, Adolf Schwarzenberk, však zásadně odmítal postavení Žižky na svém panství. Proto "Spolek pro postavení pomníku Jana Žižky" se rozhodl pro Borovany. Místo bylo zvoleno tak, aby pomníček stál co nejblíže Trocnovu. Účast sokolské delegace na letošní slavnosti připomněla slavnou účast sokolů v roce 1893. V těch dnech byl v Budějovicích župní slet, do jehož programu byla zařazena účast na odhalení Žižkova pomníku v Borovanech. Podle obecní kroniky sokolská delegace tehdy představovala 3.000 sokolů v krojích se 17 prapory a Kmochovou hudbou. Stavbě a odhalení pomníku nezabránily ani protesty místního faráře Jana Šinka, který považoval Žižku za nepřítele církve.

     Borovanský Žižka sleduje ze svého podstavce události pozitivní, ale také smutné povahy. V prosinci roku 1940 byl nacistickým učitelem místní německé školy poškozen tím způsobem, že soše odrazil hlavu a zničil ji. Po válce byl pomník restaurován sochařem Břetislavem Bendou a znovu odhalen.

borovany 2015

Fotografie z průběhu oslavy byly pořízeny M. Mikolášem.

Slavnostním večerním programem vyvrcholily v sobotu 23. května oslavy 90. výročí otevření Tyršova domu. Akce k tomuto jubileu probíhaly po celý týden od 18. května a byly součástí celoročního projektu SokolGym, jímž si Česká obec sokolská připomíná 25 let od svého znovuobnovení.

Již vpodvečer v pátek 22. května se v areálu Tyršova domu konala řada akcí, jako vystoupení folklorního souboru Dykyta v Michnově paláci a představení Nového cirkusu ve velké tělocvičně.

Hlavní program oslav se konal v sobotu, kdy již  od rána probíhaly v Tyršově domě soutěže Všesokolských her, v nichž své síly, dovednosti a znalosti změřilo 9 krajských družstev.

Po celý den se také konala řada workshopů s tématikou parkouru, rope skipingu, zdravotní tělesné výchovy. Zároveň od rána probíhaly na venkovní ploše zkoušky hromadných skladeb a v pozdní odpoledne jejich generálka. Souběžně s generálkou se o kulturní zážitek postaral folklorní soubor Formani ze Sokola Slatiňany, který vystoupil v Michnově paláci a poté se v přestávce mezi generální zkouškou a slavnostním večerním představením postaral o dobrou náladu svým spontánním vystoupením na nádvoří před Michnovým palácem, při němž si mohl zatančit každý, kdo měl chuť.

Večerní slavnostní program byl zahájen úderem půl deváté, kdy Sokolská stráž vpochodovala se státní vlajkou a prapory k základním kamenům Tyršova domu, na něž v zápětí cvičenky z hromadných skladeb zavěsily pamětní věnečky. Poté krátce vystoupila starostka ČOS sestra Hana Moučková, která tak celý slavnostní program zahájila. Poté se již na ploše střídala jednotlivá vystoupení: hromadné skladby Koncert, Jsme kočky, vystoupení moderních gymnastek, hromadné skladby Zimní sen a Generation together, vystoupení experimentálního žonglování, rope skiping a Amanitas – ohnivé divadlo na poli Nového cirkusu. Následovala skladba Pro radost, vystoupení AirGym a skladba S úsměvem. Po nich švýcarští hosté předvedli ukázku cvičení na kruzích a jako závěrečnou skladbu diváci zhlédli premiéru skladby „25 let znovu spolu“, která je průřezem sletových skladeb mužů z novodobých všesokolských sletů. Do programu byl rovněž zařazen vstup projekce, kdy se na venkovní stěnu tělocvičny T1 promítaly záběry z otevření Tyršova domu před 90 lety. Do programu byly rovněž vloženy dva vstupy Všesokolských her – v prvním se odehrála závěrečná soutěž her a ve druhém byly vyhlášeny výsledky.

V soutěži zvítězilo družstvo Sokolské župy Jihočeské ve složení:

Martin Matura - Sokol Písek - vedoucí družstva
Jindřich Kropáček - Sokol Písek
Jiří Persona ml. - Sokol České Budějovice
Ingrid Váchová - Sokol České Budějovice
Dominika Oulická - Sokol Husinec
Dominika Koutníková - Sokol Milevsko

hry 01

Nedělní tečku za víkendovým programem udělal symbolický orientační běh na Petříně s prospěchem pro občanské sdružení LATA.

Od pátku 17. do neděle 19. dubna se konala na výstavišti v Českých akce Svět v pohybu. Kromě pavilonů týkajících se motorismu, prevence bezpečnosti nebo cestovního ruchu se otevřel také pavilon sportu a pohybových aktivit. V něm reprezentovali sokolské hnutí moderní gymnastky a chlapci a děvčata milevské všestrannosti.

Návštěvníkům pavilonu Milevšťáci zpestřili páteční den hned několika sestavami – pódiovou skladbou děvčat sokolské všestrannosti Rio, sestavou s obručí - silovou gymnastikou Peří prach a broky na hudbu skupiny Kabát a třemi skladbami moderní gymnastiky Slunce nad hlavou, Ledové království a pódiovou skladbou s kužely a obručemi.
Vystoupili celkem ve třech blocích a slavili velký úspěch korunovaný potleskem. Během přestávek si mohli vyzkoušet žhavé novinky ze světa sportu jako třeba skákací boty, malé trampolínky nebo třeba crazy bubbles, což je fotbal v nafukovací bublině. V pavilonu bezpečnosti si vyzkoušeli pomocí speciálně upravených brýlí například to, jaké je řídit vozidlo v opilosti, ale zajímavých aktivit bylo ve vedlejších pavilonech ještě mnohem víc.

Ten den sice milevští sokolové nešli do školy, ale pro propagaci sokolského hnutí udělali ve svém volném čase mnoho. Poděkování patří hlavně trenérkám Lence Řezbové, Janě Šindelářové a Kateřině Mošanské.

Družstvo dospělých T.J. Sokol Vodňany získalo titul krajského přeborníka.

Badmintonisté Sokola Vodňany pořádali v sobotu 21. 3. 2015 finálové 3. kolo Krajského přeboru smíšených družstev dospělých 2. třídy. Favoritem bylo družstvo domácích, které letošním ročníkem dosud procházelo suverénně bez porážky. Naše družstvo potvrdilo roli favorita a opět porazilo všechny soupeře. Sokol Vodňany tak získal podruhé titul krajského přeborníka. Poprvé to bylo v sezóně 2007-2008. Tehdy nám pomáhal na hostování Honza Schneedorfer. Letošní titul je cenný v tom, že družstvo bylo složeno výhradně z hráčů našeho oddílu. Vítězná sestava: Michal Vojta, Pavel Nečas, Michael Pavlis, Lukáš Plachta, Eva Kolářová, Hana Čadková. Ve druhém kole pomohla Sylvie Vojtová. Posíláme velkou gratulaci a děkujeme za výbornou reprezentaci Sokola a města Vodňany. Na první jarní den tak vodňanští badmintonisté tím nejlepším způsobem zahájili oslavy 20 let od založení oddílu.

Více se dočtete v příloze.

Druhé kolo Krajského přeboru smíšených družstev žáků II. třídy uspořádal badmintonový oddíl TJ Sokol Vodňany ve Vodňanské v městské hale v sobotu 24. 1.2015. Soutěž hraje 10 družstev z kraje. Podle výsledků v 1. kole byla družstva na 5.-10. místě rozdělena do dvou kvalifikačních skupin po třech. Vítězové těchto skupin postoupili do dvou opět tříčlenných nadstavbových skupin, kde na ně čekala družstva umístěná v 1. kole na prvním až čtvrtém místě. Bylo odehráno 17 utkání po 5 zápasech, tj. celkem 85 zápasů. Družstvo Sokola Vodňany, které nastoupilo v sestavě Alan Buchtele, František Mrvík, David Dvořák, Kateřina Hazuková, Tereza Bouberlová, svou kvalifikační skupinu vyhrálo. V nadstavbové skupině skončilo třetí. V utkání o 5. místo těsně 2:3 podlehlo Sokolu České Budějovice B. Ve druhém kole tak skončilo šesté. Po dvou kolech patří družstvu také 6. místo.

Družstvo Sokola Vodňany: Zleva Tereza Bouberlová, Alan Buchtele, David Dvořák, František Mrvík Kateřina Hazuková. Foto: Pavel Votava

Přehled úspěchů Vodněnského badmintonového oddílu v posledním čtvrtletí roku 2014 najdete v příloze.

Mladí milevští sokolové oddílu všestrannosti se zúčastnili 29.listopadu už 11. ročníku Memoriálu Ády Hochmanna ve sportovní gymnastice. V budově Sokola Pražského se v sobotu konal tradiční listopadový dvojboj v akrobacii a na hrazdě. Z Milevska se do Prahy vypravila skupina starších děvčat, která závodila dopoledne v kategorii žákyně 2 (2003-2000). Milevským gymnastkám se dařilo a v konkurenci ostatních závodnic z celé republiky si vybojovaly tato pořadí: Ester Pavlovcová (2000) - 28.místo, Dominika Brčáková (2000) - 25. místo, Veronika Řezbová (2002) - 19.místo, Valentýna Linhartová (2002) - 9. místo, Pavla Molíková (2003) - 4. místo.

Za skvělou reprezentaci oddílu všestrannosti milevského sokola jim za to patří velké poděkování.

Ve středu 5. listopadu se v mirovické tělocvičně konal 12. ročník Memoriálu Bedřicha Šupčíka ve šplhu na laně a na tyči. Soutěžilo 75 žáků ze základních škol z Mirotic, Čimelic, Chraštic, Březnice a Mirovic.

Více informací a hezké fotky najdete v příloze.

Výsledky přípravek a žáků na turnajích GP ČR v září a říjnu:

Jako první zahájili novou soutěžní sezónu naši nejmladší badmintonisté, žáci a přípravky. Ještě před jejím zahájením využili letní přestávku k přípravě na několika soustředěních. Nejmladší, přípravky využili pozvání badmintonistů z Tábora do Pracova, kde se připravovali pod vedením Ondry Madara. Ríša Šimoník se zúčastnil soustředění v Brně a v Českém Krumlově.

David Dvořák a Lucka Koubová získali první místa.


Na turnaji přípravek v Táboře 4. 10. 2014 reprezentovali Sokol Vodňany David Dvořák a Lucka Koubová výborně, když získali shodně první místa ve dvouhře. Gratulujeme.badminton 02

Ve dnech 3. až 5.10. 2014 se ve Volyni uskutečnila celostátní sokolská akce "U nás v Sokole". Akci výtečně zorganizovala Tělocvičná jednota Sokol Volyně za účasti župního náčelníka br. Václlava Marka.

001 Pred sokolovnou 

Účastníci 4. pokračování mezisletového projektu, který vyhlásila Komise Pobytu v přírodě ČOS, „U nás v Sokole" se v pátek postupně scházeli v naší krásné volyňské sokolovně. Ve skupinkách se odebírali do ztemnělých zákoutí sokolovny. Cestu ukazovaly pouze plamínky svíček. Na každém stanovišti je pohádková postava seznámila se zajímavostmi volyňské sokolovny, Sokola Volyně a Sokola v republice. Mezi postavičkami byl králíček, žabka, vodník, taťka Šmoula, čert, víla, skřítek a čarodějnice, u které museli zodpovědět záludné otázky. Nezkameněli – odpovědi byly správné, a tak dostali nápovědu, kde vysvobodí princeznu. Krásná princezna poděkovala za své osvobození a předala svým zachráncům Pergamen cti.

V letošním roce si naše Tělocvičná jednota Sokol Vodňany připomene 145. výročí založení, kdy při této příležitosti proběhne několik akcí. První z nich se uskutečnila již v sobotu 21. června, které se zúčastnili nejstarší sestry a bratří Sokola v počtu 27. Tohoto setkání se zúčastnili i bývalí členové bydlící v různých částech republiky, např. z Vyškova na Moravě, Prahy, Větřní a Českých Budějovic. Věrná garda se schází pravidelně 1- 2 krát za rok od roku 1994.

verna garda

Návštěvníci Prácheňského muzea v Písku ve dnech 18. až 22. června 2014 obdivovali originál Šupčíkovy zlaté olympijské medaile. Medaili zapůjčilo Národní muzeum v Praze u příležitosti blížícího se 90. výročí jejího udělení. Jedná se o historicky mimořádně cennou první československou zlatou olympijskou medaili, kterou získal Bedřich Šupčík za vítězství ve šplhu na olympiádě v Paříži v roce 1924. Prácheňské muzeum se rozhodlo přivézt toto vzácné ocenění opět na Písecko, protože první československý olympijský vítěz Bedřich Šupčík žil v Horosedlech a je pochován na hřbitově v Mirovicích. Další podrobnosti a fotografie najdete v příloze.

V příloze najdete zprávu o činnosti oddílu stolního tenisu Tělocvičné jednoty Sokol Vodňany v sezóně 2013/2014.

     Dne 25.5.2014 se v Českých Budějovicích konal přebor mladšího žactva České obce sokolské ve stolním tenisu. Sokol Vodňany reprezentovala děvčata: Vlková Barbora, Jarešová Klára a Žebrakovská Karolína.

Ve čtyřhře obsadila Vlková s Jarešovou 1. místo, když ve finále zvítězily nad Hromiakovou a Vyletovou z Plzně. Dále naše Žebrakovská spolu s Mylerovou ze Sokola České Budějovice obsadily 3. místo.

Ve smíšené čtyřhře obsadila Jarešová se Slapničkou ze Sokola Strakonice 2. místo, když ve finále podlehli sourozencům Prázdných z Olomouce.

V tzv. soutěži útěchy jednotlivců děvčat obsadila Barbora Vlková 1. místo.

Výbor Sokola Vodňany všem zúčastněným tímto vyslovuje poděkování za vzornou reprezentaci a přeje další sportovní úspěchy.

Ing. Jitka Hamáčkovká - náčelnice

st eon 01

Foto: Josef Jungvirt Sokol Strakovice

TJ Sokol Vodňany – BADMINTON - Turnaj neregistrovaných 17. ročník


Badmintonový oddíl Sokola Vodňany uspořádal první dubnovou sobotu 5. 4. 2014 již 17. ročník oblíbeného turnaje neregistrovaných. Sešlo se celkem 17 mužů 9 žen. Ženy hrály ve třech skupinách po třech. Vítězky skupin si zahrály o konečné 1.-3. místo. Druhé ze skupin hrály o 4.-6. místo a třetí ze skupin se utkaly o 7.-9. místo. Muži byli rozděleni do dvou kategorií - pokročilí a začátečníci. Začátečníků bylo 9 a hráli stejným systémem jako ženy. Pokročilí hráli ve dvou skupinách po čtyřech. Pořadí ve skupinách určilo nasazení do finálového pavouka, kde se již hrálo vyřazovacím způsobem. Mezi ženami zvítězila Eva Šimoníková. V kategorii mužů začátečníků zvítězil Dušan Falář.

badminton03

Více informací se dočtete v příloze.

Družstvo žáků šesté v krajském přeboru

 

V neděli 16. 3. 2014 hrálo v Českém Krumlově družstvo žáků závěrečné kolo Krajského přeboru smíšených družstev žáků II. třídy.

Třetí kolo bylo rozděleno na dvě skupiny po pěti družstvech dle výsledků po dvou odehraných kolech. Naše družstvo hrálo ve skupině o šesté až desáté místo.

Tuto skupinu jsme s přehledem bez porážky vyhráli a i po třetím kole jsme s přehledem udrželi šesté místo.

badminton02

Více informací se dočtete v příloze.

Dne 15. března 2014 pořádal Městský úřad Vodňany ve spolupráci se sportovními kluby města 3. charitativní ples. V dopoledních hodinách pak proběhl Dětský den s ukázkami jednotlivých klubů, který byl nepochybně zpestřen účastí téměř tří stovek dětí.

rd02

 

Ve čtvrtek 27.2.2014 se ve vyprodané sportovní hale v Milevsku konala tradiční Sokolská akademie. Dvě dopolední představení shlédlo 653 převážně dětských diváků, večerní představení navštívilo 550 dospělých diváků. V každém představení vystoupilo v 16 skladbách 300 cvičenců pod vedením 37 cvičitelů. V závěrečné spolkečné skladbě "Děti ráje" cvičilo najednou 160 cvičenců. Akademie se vydařila a přinesla radost nejen divákům, ale i samotným cvičencům a jejich cvičitelům.

 

 sokolska akademie

V sobotu 21. prosince 2013 se v mirovické sokolovně konal 4. ročník turnaje ve stolním tenisu, který nese název „Memoriál Pavla Šindeláře". Bývalého spoluhráče si sportovním výkonem připomnělo 15 hráčů v kategorii mužů, žen a čtyřher.
Vítězkou se stala Šárka B., v kategorii mužů si nejlépe vedl Josef Vaněček a ve čtyřhrách zvítězila dvojice Karel Papoušek a Josef Vaněček. Turnaj byl příjemným sportovním zpestřením předvánočního času nejen pro členy oddílu stolního tenisu , ale i pro ostatní příznivce neposedného bílého míčku. Fotografie najdete v příloze.

Marie Hrdinová

     V červenci 2013 jsme po několikaměsíčním nácviku odjely reprezentovat Jindřichův Hradec na 15. Všesokolský slet do Prahy. Nás osm žen z T J Sokol tvořilo na ploše Synot Tip arény ve Vršovicích jeden malý celek. Při společném vystoupení téměř sedmnácti set žen v hromadné skladbě Česká suita jsme vystoupily ve večerním i odpoledním programu sestaveném na oslavu 150. výročí vzniku tělocvičné jednoty Sokol.

     Již při prvním nástupu a nácviku jsme se seznámily se sestrami z Uhelné Příbrami, které s námi tvořily větší celek. Společné úsilí o bezchybné provedení skladby, zvládnutí všech přesunů i dokonalého spojení pohybu s hudbou Antonína Dvořáka, radost z potlesku diváků, pochvala našich cvičitelek i členů rodin a jedinečné zážitky z nás udělaly kamarádky.

     Naše přátelství se sestrami z Uhelné Příbrami, městyse poblíž Chotěboře, trvá dodnes. Společně se radujeme z návštěv, společných setkání a dalšího vystoupení v naší skladbě na okrskovém sletu Sokolové pod Řípem v Roudnici nad Labem letos v květnu.

     Druhý říjnový víkend jsme sestry navštívily již podruhé. Milé přivítání, radost se shledání, vzpomínky na společné zážitky nebralo konce. Sestry pro nás připravily bohatý program. V sobotu jsme navštívily město Havlíčkův Brod, jeho historické centrum s muzeem K. H. Borovského, městskou věž s poutavým výkladem průvodce i park Budoucnost. V neděli jsme si v nedaleké Lipnici prohlédly hrad Lipnice a domek, kde žil Jaroslav Hašek. Dnes je zde jeho malé muzeum. Poobědvaly jsme v hostinci, který patří jeho vnukovi, a na místním hřbitově pak uctily památku J. Haška u jeho hrobu. Nádhernou podzimní přírodou jsme pak při společné, několikakilometrové procházce okolím Lipnice shlédly sochy Radomíra Dvořáka – Zlaté oči, Ústa pravdy, Bretschneiderovo ucho a Hlava 22.

     Při dlouhém loučení jsme si slíbily další společná setkání a začaly se těšit na návštěvu sester u nás v Jindřichově Hradci. Přátelství se sestrami z 200 km vzdálené obce, které vzniklo jen shodou náhod, je pro nás všechny nádherným prožitkem v dnešní uspěchané a přetechnizované době.

     Za oddíl žen Ivana Lorencová, náčelnice T.J. Sokol Jindřichův Hradec

 Sletova pratelstvi s

S úkolem co nejrychleji překonat vzdálenost mezi podlahou a stropem mirovické tělocvičny si nejlépe poradili Michal Sedláček a Honza Plecitý ze základní školy v Mirovicích.

Ve středu 6. října se v Mirovicích konal 11. ročník Memoriálu Bedřicha Šupčíka ve šplhu na laně a na tyči. Soutěže se zúčastnilo celkem 75 mladých sportovců ze základních škol v Březnici, Čimelicích a Miroticích a Mirovicích. Michalovi stačilo 3,1 sekundy pohybu po laně a byl u cíle. Honza zvítězil ve šplhu na tyči v čase 3,5 sekundy.

V dívčích kategoriích byly úspěšné Rebeka Charvátová ze ZŠ Mirotice (4,7 s) a Aneta Veselá
z Březnice ((5,2 s).

Více informací a hezké fotky najdete v příloze.

TJ SOKOL Mirovice II - Volejbalovému turnaji počasí přálo - 15.6.2013

 

Více v PDF příloze níže.

Ve dnech 1.-2. června se v Brně konal celostátní přebor České obce sokolské ve všestrannosti mladšího žactva. Nejlepší závodníci z celých Čech a Moravy soutěžili ve 4 základních disciplínách – sportovní gymnastika (prostná, přeskok, hrazda, chlapci kruhy, dívky kladina), lehká atletika (sprint 50m, skok daleký, hod míčkem, běh vytrvalostní 300m), plavání (volný způsob 25m) a šplh na tyči. Medailemi byli odměněni nejlepší 3 závodníci v každé disciplíně a absolutní vítězové, kteří získali nejvíce bodů ze všech disciplin a stali se tak Přeborníky České obce sokolské. Mimo to byla v každé kategorii oceněna 3 nejlepší družstva tvořená závodníky a závodnicemi z jedné župy.

Jihočeskou župu reprezentovalo 8 závodníků, kteří se si účast vybojovali vítězstvím v župním přeboru všestrannosti. Byli to Petr Molík, Štěpán Pokorný, Bára Sulanová, Hana Kakosová, Pavla Molíková a Nikol Bursíková z Milevska, Kryštof Balík a Jan Škoda z Volyně.

 

Dne 3.5.2013 se na atletickém stadionu ve Strakonicích konal každoroční přebor Sokolské župy Jihočeské v atletice. Zúčastnilo se jej 127 závodníků z 10 tělocvičných jednot z celého Jihočeského kraje. Závodníci soutěžili ve 13 věkových kategoriích od předškolního žactva až po muže a ženy. Přebor probíhal formou víceboje v klasických disciplinách sprint, skok daleký, hod míčkem nebo vrh koulí a vytrvalostní běh.
Nejpočetnější výpravy poslali do boje Sokolové z Písku (43), z Volyně (24) a z Milevska(22). V těchto jednotách se sokolskému sportu daří, což se projevilo i ve výsledcích. Nejvíce tj. 16 medailí získali již tradičně Sokoli z Písku, následováni Milevskem s 8 a Volyní se 6 medailemi. Po 2 medailích vybojovali závodníci ze Sokola Čtyři Dvory, Křemže, Strakonice a Tábor, 1 medaili získali Sokolové z Husince.
Za organizaci přeboru je třeba pochválit sehraný kolektiv cvičitelů Tělocvičné jednoty Sokol Strakonice, kteří celý závod perfektně připravili a zorganizovali. Také počasí bylo závodníkům příznivě nakloněno. Neškodné mrholení se střídalo s příjemně hřejivým sluníčkem. Kdyby se spustil silný déšť, byl by celý závod ohrožen, neboť závodníci ani rozhodčí se neměli kam schovat. Šatny pod tribunou mají malou kapacitu a tribuna je již několik let zavřená údajně kvůli havarijnímu stavu. Majitelem tribuny i celého stadionu je Město Strakonice.
Uskutečněný přebor je součástí sokolského přeboru všestrannosti, který kromě lehké atletiky zahrnuje ještě plavání, sportovní gymnastiku a šplh. Vítězové župního přeboru v každé kategorii postupují do celostátního finále České obce sokolské. To se pro mladší žactvo uskuteční v Brně ve dnech 1.-2.6.2013 a pro starší žactvo a dospělé v Praze ve dnech 14.-16.6.2013. Doufejme, že tam Jihočeši i letos uspějí a stejně jako v minulých letech přivezou domů medaile a tituly přeborníků České obce sokolské.

Pavel Bolek, vzdělavatel Sokolské župy Jihočeské
6.5.2013

 

FOTOGALERIE ZDE

Sokolové soutěžili v Písku

Dne 13.4.2013 se v Písku konal každoroční župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu Sokolské župy Jihočeské. Zúčastnilo se jej 150 závodníků z tělocvičných jednot Sokol Boršov, Čtyři Dvory, Husinec, Křemže, Milevsko, Písek, Strakonice, Strunkovice a Volyně. Závodníci soutěžili ve 13 věkových kategoriích od předškolního žactva až po muže a ženy. Nejpočetnější a nejúspěšnější výpravu poslali do boje domácí Sokoli z Písku následováni svými tradičními rivaly z Milevska. Přebor ve sportovní gymnastice probíhal formou víceboje na klasických gymnastických nářadích jako jsou akrobacie, přeskok, hrazda, bradla, u mužů kruhy a u žen kladina. Šplhalo se na tyči a na laně.
Nejvíce medailí (18 z gymnastiky a 18 ze šplhu) si odnesli domácí Sokoli z Písku. Druhá nejúspěšnější výprava z Milevska si odvezla 10 medailí z gymnastiky a 14 ze šplhu. Zajímavá byla věková struktura vítězů. Zatímco ve starších věkových kategoriích (dorost, muži a ženy) kralovali písečtí závodníci, v mladších věkových kategoriích zejména děvčat a předškolního žactva se projevila převaha milevských dětí. Dařilo se i závodníkům z ostatních sokolských jednot, kteří také dokázali stanout na stupních vítězů. Nakonec se žádná výprava nevrátila domů bez medaile.
Uskutečněný přebor je součástí sokolského přeboru všestrannosti, který kromě sportovní gymnastiky a šplhu zahrnuje ještě plavání a lehkou atletiku. Přebor v plavání se již konal 19.ledna ve Strakonicích a přebor v lehké atletice se uskuteční 4.května rovněž ve Strakonicích. Vítězové župního přeboru všestrannosti postoupí do celostátního finále v Brně a v Praze.

Pavel Bolek, vzdělavatel Sokolské župy Jihočeské
26.4.2013

 

Fotogalerie z akce zde.

Vyslanci a delegáti tělocvičných jednot Sokolské župy Jihočeské se sešli 12.4.2013 na Valné hromadě v Českých Budějovicích. Hodnotili činnost první a stále jediné sloučené krajské župy v rámci celé České obce sokolské v osmém roce jejího trvání. Připomeňme, že Jihočeská župa vznikla sloučením tří „husitských“ žup (Husovy, Jeronýmovy a Žižkovy) dne 1. ledna 2005. V župě se sdružuje celkem 49 sokolských tělocvičných jednot z rozsáhlého území celého Jihočeského kraje, v nichž cvičí a sportuje více než 8 000 členů. Velice potěšitelné je, že téměř polovina z nich je mladší 18 let. Největší tělocvičné jednoty najdeme v Písku, v Českých Budějovicích a v Milevsku.

 

Celý text o valné hromadě je k nalezení v PDF příloze.

Vítězný oddíl T.J. Sokol Mirovice II v Okresním přeboru stolního tenisu – 10. 4. 2013

 

•  oddíl stolního tenisu ve složení  

Papoušek Karel – nar. 1959

Císař Jan – nar. 1965

Vaněček Josef – nar. 1962  

Šašek František – nar. 1961  

Kozubík Karel – nar. 1971  

se stal vítězem okresního přeboru ve stolním tenisu, jehož pořadatelem  

je Česká asociace stolního tenisu;

 

Více informací v příloze

V posilovně v přízemí Kulturního domu byly vyměněny koberce a pořízeno nové vybavení - boxovací pytel značky TOP TEN černé barvy o průměru 35 cm, váze 65 kg a výšce 180 cm;

 

Práce probíhaly postupně, jelikož se jedná o plochu o rozloze 112 m2. V hlavní posilovací a cvičební místnosti je koberec modré barvy, vedlejší boxovací místnost má koberec zelené barvy. Vybavení v obou místnostech bylo zároveň uspořádáno tak, aby cvičencům maximálně vyhovovalo.

 

Poděkování za organizaci a provedení revitalizace posilovny patří nejen Martinu Kovářovi (vedoucí oddílu posilovna), ale i všem jeho pomocníkům.

 

Fotografie a další informace najdete v PDF přílohách.

 • v pátek 15. března se konala v přísálí Kulturního domu volební valná hromada mirovických sokolů;
 • k 31. 12. 2012 měla Tělocvičná jednota SOKOL Mirovice II celkem 106 členů, kteří cvičili v průběhu roku 2012 v 6 oddílech;
 • nejpočetnější je oddíl aerobiku, kde pravidelně sportuje 44 žen a dívek, oddíl volejbalu má 22 členů – mužů a žen, do oddílu posilovna se zapsalo 19 členů, oddíl stolního tenisu má 8 členů, oddíl basketbalu 7 členů a florbal hraje 6 mladých nadšenců;
 • poděkování patří městu Mirovice za finanční příspěvek na činnost ve výši 50.000,- Kč, který byl využit na financování nákupu sportovního oblečení pro oddíl volejbalu, kurzu zumby pro cvičitelku, boxovacího pytle do posilovny, zateplení a opravu vodovodní šachty u klubovny, nákupu činek a karimatek pro aerobik, pořízení skříňky na hudební aparaturu do sokolovny a také na financování pravidelné revize zařízení sokolovny;
 • sokolská župa Jihočeská podpořila naší TJ finančním příspěvkem ve výši 6.211,- Kč;
 • náklady na elektrickou energii v sokolovně a v klubovně dosáhly výše 35.000,- Kč;
 • valná hromada schválila rozpočet na rok 2013, který kopíruje skutečné náklady na činnost v roce 2012;
 • podstatným bodem jednání byly volby výboru jednoty na období 2013 – 2016;
 • valná hromada zvolila starostkou jednoty Ing. Bc. Marii Hrdinovou, místostarostou Jana Trču, jednatelkou Věru Drnkovou, hospodářkou Zdeňku Císařovou, náčelníkem Jana Hejlíka, náčelnicí Ladu Haškovou, vzdělavatelem Bohuslava Tuháčka a kronikářkou Mgr. Naděždu Červenkovou;
 • zbývajícími členy výboru jednoty Františka Hájka, Karla Papouška, Mgr. Martinu Vaněčkovou, Martina Kováře a Miroslavu Maříkovou;
 • předsedkyní kontrolní komise byla zvolena Milena Doupovcová, členkami kontrolní komise Václava Nováková a Věra Schneiderová.

 

Fotogalerie a informace v PDF příloze níže

Poděkování sponzorům plesu – 25. 1. 2013

 • v pátek 25. ledna zahájila v sále Kulturního domu další tradiční SOKOLSKÝ PLES starostka jednoty Marie Hrdinová;
 •  k tanci i poslechu dlouho přes půlnoc hrála hudební skupina MIX;
 • Tělocvičná jednota SOKOL Mirovice II tímto děkuje všem sponzorům, kteří svými dary přispěli do tomboly (večerní i půlnoční), a tak podpořili rekreační sport v Mirovicích;
 • za předtančení patří poděkování sokolkám ze skupiny LINE DANCE.

 

Více v příloze.

Informace a fotografie z  letního volejbalového turnaje v Mirovicích ze dne 30. 6. 2012 najdete z PDF příloze

Dětský den se povedl – 23. 6. 2012 - T. J. Mirovice

Shrnutí dětského dne pořádaný T. J. Mirovice ke stažení v příloze.

Výstava o historii a současnosti Volynského sokola při příležitosti oslav 150 let od založení České obce sokolské

5. června - 31. srpna 2012

Stará radnice, Volyně

 

Výstava Volyně

 

 

 

 

Oslava 150 let České obce sokolské na Jarmarku – 4. 5. 2012 - Informace a fotografie  najdete z PDF příloze

Vítězství T.J. Sokol Mirovice II v OP stolního tenisu – 19. 4. 2012

 • oddíl stolního tenisu ve složení Císař Jan – nar. 1965, Císař Jan ml. – nar. 1990, Kozubík Karel – nar. 1971, Papoušek Karel – nar. 1959, Šašek František – nar. 1961 a Vaněček Josef – nar. 1962 se stal vítězem okresního přeboru ve stolním tenisu, jehož pořadatelem je Česká asociace stolního tenisu;
 • oddíl TJ SOKOL Mirovice avšak z časových a organizačních důvodů postoupil právo postupu do krajské soutěže na další oddíly v tabulce;
 • bližší informace k průběhu sezóny jsou k dispozici na adrese: http://stis.ping-pong.cz/htm/soutez.php?id=535&rocnik=2011&oblast=420305
 • všem hráčům gratulujeme k úspěchu v této okresní soutěži.

 

 Soupiska a detaily v příloze zde.

Nejúspěšnější sportovce Sokolské župy Jihočeské v roce 2010 najdete zde.

Článek najdete zde.