Na l.sokolském zletě Sokolské Únie Slovenska ve dnech 1.-2.července 2017 v Gajarech u Malacek reprezentovalo Jihočeskou župu v hromadné skladbě Tři generace 15 sokolů z jednot:
České Budějovice 2
Čtyři Dvory 2
Jindřichův Hradec 2
Strunkovice nad Blanicí 3
Volyně 6

Jana Pártlová, Sokol Strunkovice nad Blanicí

gajary 2017

Za župu děkuji a zdravím do jednot

Pavel Bolek, vzdělavatel SŽJ

Od pátku 9. června do neděle 11. června probíhal v Praze v Tyršově domě Přebor ČOS. Jihočeskou župu reprezentovali vítězové župního přeboru: Bára Sulanová, Pavla Molíková a Štěpán Pokorný z Milevska, Filip Kubelák a Darina Samcová ze Strakonic,  Andrea Matošková, Marek Matoška, Kateřina Suková, Jan Suk, Kateřina Taterová, Martin Matura a Jindřich Kropáček z Písku. Jeden a půl dne plnili 10 disciplín všestrannosti a získávali za ně body. Celkový součet bodů určil pořadí závodníků. Naši závodníci bojovali jako lvi a výsledkem byl obrovský úspěch pro Sokol Milevsko, Sokol Písek i celou Sokolskou župu Jihočeskou. Vždyť z celkového počtu 8 soutěžních kategorií jsou 4 přeborníci ČOS z naší župy!

Ve dnech 27. a 28.05.2017 se v Prostějově uskutečnilo finále celostátního přeboru sokolské všestrannosti mladšího žactva do 11. let. Chlapci i děvčata soutěžili ve sportovní gymnastice, lehké atletice, šplhu a plavání jako jednotlivci i jako smíšená družstva. Jihočeskou župu reprezentovali vítězové župního přeboru: Štěpán Vančura (Křemže), Antonín Hašek, Ivo Sobotka, Vanda Knettigová (Písek), Petr Molík, Veronika Matějková, Martina Koňáková, Kateřina Müllerová (Milevsko).

Historicky asi nejpočetnější výpravu na celostátní přebor ČOS v zálesáckém závodu zdatnosti letos zajistila Jihočeská župa a to především zásluhou T. J. Kamenný Újezd (3 hlídky žáci, 2 hlídky dorost) a T. J. České Budějovice (2 hlídky v nové kategorii dospělých). Kromě toho jsme organizační tým doplnili o 6 rozhodčích. Závod se tradičně konal na pro nás vzdáleném místě, tentokrát v Radíkově, pár kilometrů za Svatým Kopečkem u Olomouce ve dnech 19.5. až 21.5.2017.

Sokolská župa Jihočeská uspořádala dne 6.5.2017 v Českých Budějovicích župní přebor v atletice.

Přebor je součástí župního přeboru všestrannosti, který zahrnuje atletiku, gymnastiku, plavání a šplh.
Na atletickém oválu v Českých Budějovicích se sešli sokolští závodníci z TJ. České Budějovice, Písek, Milevsko, Strakonice, Volyně, Čtyři Dvory, Křemže, Olešnice ve všech věkových kategoriích.

atletika 2017 hosi

V sobotu 29. dubna 2017 uspořádal oddíl stolního tenisu T.J. Sokol Volyně již 9. ročník turnaje trojčlenných družstev ve stolním tenise organizovaný jako otevřený přebor Sokolské župy Jihočeské. Ve volyňské sokolovně se sešlo celkem 10 družstev, která byla rozlosována do 2 skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým. Do čela skupin byla nasazena vítězná družstva dvou předcházejících ročníků turnaje - Sokol Vodňany (Turek, Borovka, Svoboda) a Sokol Studená (Maňhal ml., Zejda, Maňhal st.). Oba týmy potvrdily oprávněnost nasazení a své skupiny vyhrály. V semifinálových utkáních se střetly s druhými družstvy opačných skupin a Vodňany výsledkem 4:0 porazily Sokol Suchdol nad Lužnicí „A“ (Dvořák, Kropík, Janda), Studená přehrála družstvo Sokola Velké Popovice (Děd, Lambert, Ivan) v poměru 4:1. Ve finále pak Vodňany zvítězily nad Studenou 4:1 a obhájily tak loňské prvenství. V utkání o 3. místo porazily Velké Popovice „áčko“ Suchdola nad Lužnicí jednoznačným výsledkem 4:0. Družstva na 3.-5. místech ve skupinách si zahrála o konečné pořadí. V zápase o celkově 5. místo se střetlo spojené družstvo Sokolské župy Blanické (Šteflíček, Dohnal, Růžička) se Sokolem Suchdol nad Lužnicí „B“ (Trsek, Průcha, Šubrt), přičemž úspěšnější byli reprezentanti Blanické župy, když zvítězili 4:1. Utkání o 7. místo proti sobě svedlo obě družstva pořádajícího Sokola Volyně, kdy „A“ tým (Valašík, Šišková, Chalupa, Hraše) zvítězil nad „B“ týmem (Žíla, Toninger, Nestřeba, Hosnedl) v poměru 4:0. O 9. místo si zahrála poslední družstva ze základních skupin, Sokol Tábor (Kamiš, Kašpar, Vašíček, Hirko) zvítězil 4:1 a na celkově poslední místo tak odsoudil družstvo Sokola Zliv (Vobr, Michálek, Hovorka, Šimek).

volyne stolni tenis

Na závěr starostka T.J. Sokol Volyně Olga Holoubková spolu s hlavním organizátorem turnaje Radkem Chalupou předali poháry družstvům na medailových pozicích a diplomy všem účastníkům. Všechna družstva si navíc odvezla zajímavé věcné ceny díky tradičním sponzorům volyňského stolního tenisu - dík patří zejména firmám Jatky Hradský Strakonice, Řeznictví-uzenářství Staněk Volyně, Luboš Šrámek Catering a Elsa Elektro Písek. „Volyňské trojčlenky“ si již našly své pevné místo v závěru ping-pongové sezóny, tradiční účastníci se na turnaj rádi vracejí a pravidelně přibývá též někdo nový. Letos organizátory potěšil zájem dvou zástupců Středočeského kraje. Při závěrečném přátelském posezení většina zúčastněných přislíbila, že do Volyně rádi dorazí i za rok, kdy se bude konat jubilejní 10. ročník turnaje.

 

Radek Chalupa
předseda oddílu stolního tenisu T.J. Sokol Volyně

V sobotu 29. dubna 2017 uspořádal oddíl stolního tenisu T.J. Sokol Volyně již 9. ročník turnaje trojčlenných družstev ve stolním tenise organizovaný jako otevřený přebor Sokolské župy Jihočeské. Ve volyňské sokolovně se sešlo celkem 10 družstev, která byla rozlosována do 2 skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým. Do čela skupin byla nasazena vítězná družstva dvou předcházejících ročníků turnaje - Sokol Vodňany (Turek, Borovka, Svoboda) a Sokol Studená (Maňhal ml., Zejda, Maňhal st.).

Sokolská župa Jihočeská uspořádala v sobotu 8.4.2017 v Písku župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu.

prichod 2017

Zúčastnilo se celkem 206 závodníků z 8 tělocvičných jednot Sokol:
Písek, Milevsko, České Budějovice, Křemže, Strakonice, Volyně, Boršov nad Vltavou, Bělčice.

nastup 2017

Sokolská župa Jihočeská gratuluje ke skvělým sportovním výkonům všem zúčastněným závodníkům. Dále děkuje Tělocvičné Jednotě Sokol Písek za výborně zvládnutou organizaci a technické zabezpečení závodu.

Fotografie z průběhu závodu a vyhlášení výsledků najdete v naší Fotogalerii.

Výsledky jednotlivých kategorií najdete v přílohách. Pro otevření příloh je nutné v Excelu povolit makra.

Brigita Štrobová – pracovnice OV SŽJ

 

V sobotu 8.4.2017 se uskutečnilo župní kolo Zálesáckého závodu zdatnosti. V letošním roce jej z pověření Sokolské župy Jihočeské pořádala T. J. Sokol Lišov.

Zúčastnilo se ho celkem 22 hlídek ve třech kategoriích:
přípravka - 6 hlídek, žactvo - 10 hlídek, dorost - 6 hlídek.

DSC 0117

Zpráva o Župním přeboru v plavání.

V sobotu 11.2.2017 v plaveckém stadionu ve Strakonicích proběhl Župní přeborem v plavání. Na startu se sešlo celkem 129 závodníků ze 7 tělocvičných jednot naší župy od těch nejmenších až po dospělé. Závodníci z tělocvičných jednot Písek, Milevsko, Strakonice, Volyně, Křemže, České Budějovice a Čtyři Dvory soutěžili celkem ve 13 kategoriích dle předem vypsaných propozic. Na závěr měli jako tradičně zájemci možnost soutěžit ve štafetách.

plavani start 2017

Poděkování za účast a gratulace ke skvělým sportovním výkonům patří všem zúčastněným závodníkům, ale i jejich cvičitelům, kteří se věnovali jejich přípravě na závody a trávili se svými svěřenci ve Strakonicích volnou sobotu. Zvláštní poděkování pak náleží pořádající T.J. Sokol Strakonice a všem jejím zainteresovaným členům za výborně zvládnutou přípravu, organizaci a technické zabezpečení závodu.
Výsledky jednotlivých kategorií naleznete v přílohách.

Brigita Štrobová – pracovnice župní kanceláře pro OV.

V sobotu 1.října 2016 se v Písku uskutečnil župní sraz cvičitelů a cvičitelek mladšího a staršího žactva. Zúčastnilo se přes 20 cvičitelů a cvičitelek z Písku, Milevska, Českých Budějovic, Volyně a z dalších jednot Sokolské župy Jihočeské.

V dopoledním programu se cvičitelé seznámili se soutěží Malý teamgym, zásadami a zábavnými formami posilování,  gymnastickými průpravami, mužské složky s cvičením na hrazdě a bradlech a ženské složky s využitím netradičního sportovního náčiní.

sraz161002

V pátek 23.9.2016 se v mnoha sokolovnách po celé naší republikce konala Noc sokoloven. V Milevsku byla letos určena hlavně dětem a sešlo se jich opravdu hodně - více než 40, z toho 35 v sokolovně přespalo do rána.

ohen

Začalo se v 19 hodin opékaním buřtů na zahradě.

Vrcholem každé sezony je pro členy sokolské sportovní všestrannosti účast na celorepublikových Přeborech ČOS. Přebory mladšího žactva se letos konaly netradičně v Prostějově. Od pátku 27. května do neděle 29. května reprezentovala Sokolskou župu Jihočeskou skupina 8 cvičenců: Ondřej Honzík, Petr Molík, Veronika Matějková, Martina Koňáková a Kateřina Müllerová z Milevska a Antonín Hašek, Ivo Sobotka a Vanda Knettigová z Písku. V silné konkurenci vybojovali Ondřej Honzík, Antonín Hašek, Vanda Knettigová a Veronika Matějková stříbrnou medaili v soutěží družstev v kategorii mladší žactvo I. V jednotlivcích si nejlépe vedli Petr Molík z Milevska (celkově 4.místo v kategorii mladší žáci II), Ondřej Honzík z Milevska (celkově 5.místo v kategorii mladší žáci I) a Vanda Knettigová z Písku (celkově 7.místo v kategorii mladší žákyně I).

Mimořádného úspěchu v letošním roce dosáhli naši reprezentanti z oddílu Čtyřlístek ze Sokola Kamenný Újezd na celorepublikovém finále v Zálesáckém závodě zdatnosti (ZZZ). Letos dokonce v obou kategoriích – žactvo (11 – 14 let) a dorost (15 – 17 let). Finálový závod se letos konal 23.5.2016 v Proseči pod Ještědem na Liberecku. Poprvé v historii družstvo Sokolské župy Jihočeské získalo Zlatou sekeru pro vítěze v kategorii žactvo. Vylepšili jsme tak loňské druhé místo, kdy nám to první uteklo o vlásek. Tentokrát hlídka ve složení Veronika Chalupová, Anna Ondřichová, Valentýna Šmejkalová a Josef Fiala zvítězila s velikým náskokem, čímž zužitkovala poctivou přípravu v předchozích třech měsících. Ani hlídka dorostu ve složení Lenka Bartošová, Eliška Filausová, Viktor Ondřich a Petr Švanda svým pátým místem nezklamala, vzhledem k tomu, že byla zdaleka nejmladší z celkového počtu 18 hlídek. Však také vloni tato hlídka v mírně pozměněné sestavě získala zmiňované druhé místo v kategorii žactvo.

zzz prosec1

Sladkou tečkou úspěšného víkendu byl příjezd celého týmu autobusem do Kameňáku, kde kamarádi a rodiče připravili veliký transparent a za skandování "ať žije Čtyřlístek" vítali své vítěze při výstupu z autobusu.

Všem moc děkujeme a vítězům blahopřejeme!

 

Pavel Bolek, vzdělavatel župy

Informace a foto převzaty z článku Jirky Ambrože, Sokol Kamenný Újezd

Sokolská župa Jihočeská uspořádala dne 7.5.2015 v Písku župní přebor v atletice.
Přebor je součástí župního přeboru všestrannosti, který zahrnuje atletiku, gymnastikáu, plavání a šplh.
Za krásného slunečného počasí si našly cestu na atletický ovál na břehu řeky Otavy více než dvě stovky sokolů všech věkových kategorií z Českých Budějovic, Čtyřech Dvorů, Křemže, Milevska, Olešnice, Písku, Strakonic a Volyně.

atletika 2016 04
V Písku zůstalo 16 medailí, do Milevska si závodníci odvezli 11 medailí, závodníci z Volyně získali 6 medailí, závodníci z Olešnice vybojovali 4 medaile a po jedné medaili si odvezli závodníci do Českých Budějovic, Čtyřech Dvorů a Křemže.

Souhrnné výsledky dle jednotlivých kategorií najdete v přílohách. Při jejich otevírání nezapomeňte povolit makra.

Více fotografií s větším rozlišením najdete v naší fotogalerii.

Ani deštivé počasí nezabránilo v neděli 17.4.2016 dvěma stovkám nadšených diváků v návštěvě první župní akademie Sokolské župy Jihočeské. Sjelo se na ní 160 cvičenců z 10 tělocvičných jednot Jihočeského kraje. Představení zahájil krátkým projevem starosta župy Mgr. Stanislav Matoušek. Pozvání přijal a cvičence i diváky pozdravil náměstek primátora Mgr. Petr Podhola.

podholaa

 

Sokolská župa Jihočeská uspořádala dne 16.4.2016 v Písku župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu.

Zúčastnilo se celkem 112 závodníků ze 7 tělocvičných jednot Sokol:
České Budějovice, Čtyři Dvory, Křemže, Milevsko, Písek, Strakonice a Volyně.

nastup

Výsledky jednotlivých kategorií najdete v přílohách. Pro otevření příloh je nutné v Excelu povolit makra.

V neděli 10.4.2016 se uskutečnilo župní kolo Zálesáckého závodu zdatnosti. V letošním roce jej z pověření Sokolské župy Jihočeské pořádala T. J. Sokol České Budějovice, konkrétně její oddíl pobytu v přírodě. Závod tedy proběhl v Českých Budějovicích, na Sokolském ostrově. Závodníci a jejich doprovod měli zázemí v sokolovně, závodní trať vedla částečně po Sokolském ostrově a pokračovala dále do městského lesoparku Stromovka.

foto06

V sobotu 27.2.20016 se ve Vítkovicích v Krkonoších uskutečnil republikový přebor ČOS v alpském lyžování. Přeboru se zúčastnili také členové milevského sokola a pro Jihočeskou župu vybojovali 3 stříbrné medaile.

pripravka

V kategorii přípravky se na druhém místě v součtu obou kol obřího slalomu umístil Ondřej Řezba.

Zpráva o Župním přeboru v plavání.

V sobotu 16.1.2016 byl Župním přeborem v plavání zahájen další ročník Župních přeborů sokolské všestrannosti Sokolské župy Jihočeské. Na plavecký stadion Starz do Strakonic se tentokrát sjelo celkem 146 závodníků ze 7 tělocvičných jednot naší župy od těch nejmenších až po dospělé. Závodníci z tělocvičných jednot Písek, Milevsko, Strakonice, Volyně, Křemže, České Budějovice a Čtyři Dvory soutěžili celkem ve 13 kategoriích dle předem vypsaných propozic. Na závěr měli jako tradičně zájemci možnost soutěžit ve štafetách.

V posledním měsíci roku 2015 pořádali badmintonisté Sokola Vodňany ve vodňanské městské hale 4 turnaje. Jaké byly výsledky:

 

Obhájce titulu zahájil sezónu skvěle

První kolo Krajského přeboru smíšených družstev dospělých uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Vodňany. Hrálo se v městské hale ve Vodňanech 5. 12. 2015. Letos se přihlásila 3 družstva. Z nich do soutěže vstoupilo nejlépe družstvo domácích, které obhajuje titul, když dokázalo vyhrát nad oběma svými soupeři s výborným celkovým skóre 11:3 na zápasy. Do roku 2016 tak vstoupilo na čele tabulky. Gratulujeme.
Druhé kolo se hraje v Táboře 23. 1. 2016.

Výsledky 1. Kola:

Sokol Vodňany - SK Badminton Tábor 5 : 2
Sokol Křemže B - SK Badminton Tábor 3 : 4

Sokol Vodňany - Sokol Křemže B 6 : 1

Výsledky turnaje přípravek a GPD staršího dorostu 26. 9. 2015 v Táboře:

Na turnaj do Tábora vyrazilo i několik hráčů a hráček Sokola Vodňany a neztratili se.
Tereza Bouberlová si zahrála turnaj GPD U17 a získala 1.místo ve čtyřhře. Druhá byla ve dvouhře a také ve smíšené čtyřhře.

Ostatní vodňanští byli mladšího věku a zahráli si turnaj přípravek a získali tato pořadí:
Dívky 2006 – Bára Bouberlová 2. místo
Dívky 2007 – Bára Bouberlová 1. místo
Chlapci 2008 – Petr Sochor – 2. místo
Chlapci 2007 – Petr Sochor – 1. místo
Chlapci 2006 – Jakub Bouberle 2. místo, Aleš Sochor – 5. místo

Dne 10.10.2015 se ve Vodňanech hrál badmintonový turnaj GP D dospělých. Povedl se výborně a to jak herně, tak pořadatelsky. Zahrát si přišlo 28 mužů a 16 žen z 11 oddílů jižních a západních Čech - hrálo se 9 hodin, bylo cca 85 zápasů. Není mnoho turnajů s takovou účastí.

Výsledky turnaje najdete v příloze.

Vítězům blahopřejeme a pořadatelům i všem účastníkům děkujeme!

Také letos si členové sokolské jednoty v ČB připomenuli Památný sokolský den, který vyhlásila ČOS na památku obětí nacistické zvůle za druhé světové války. Sešli jsme se na Sokolském ostrově i v Rožnově a navečer pak děti poslaly po vodě drobné lodičky se symbolickými svíčičkami za sokolské oběti.

V roce 2015 slaví TJ Sokol J. Hradec 130. výročí svého založení. Proto vedle akcí, doprovázejících běžný cvičební rok, proběhly v tomto roce i akce, speciálně zaměřené k tomuto výročí. Jednota zajistila zrestaurování zpustlého a neudržovaného hrobu jednoho ze svých starostů, zpracovala historický přehled svých starostů, v dubnu uspořádala výstavku ke svému výročí v suterénu Městské knihovny, v květnu zorganizovala vycházku ke hrobům všech svých starostů a kolem míst, kde žili a v září oficiálně ukončila úpravy hrobu společným setkáním, při němž byla na náhrobku odhalena destička, připomínající tuto akci.

Vyvrcholením oslav bylo setkání s veřejností, které proběhlo 8. 10. a kterého se zúčastnili i představitelé města a SŽJ. V jeho úvodu byly předvedeny ve venkovním prostoru ukázky několika sokolských cvičení, následně byla ve vystoupeních pracovníků muzea i činovníků Sokola připomenuta historie jednoty i její současné aktivity, proběhlo dekorování historického praporu stuhou od župy a ocenění obětavé práce dvou zasloužilých cvičitelek. V průběhu programu několikrát vystoupil i pěvecký sbor místní základní školy, který příjemně odlehčil atmosféru jednání. Na závěr proběhla vernisáž další výstavy k našemu výročí, která je tentokrát instalována v prostorách muzea.

hradec prapor

Ve středu 9.září 2015 se jako již tradičně milevští atleti zúčastnili slavnostního 16. ročníku Běhu starým městem v Táboře. Tato akce je součástí festivalu Táborská setkání, každoročních oslav města Tábora. A opět byli velice úspěšní. V mnoha kategoriích se probojovali na stupně vítězů a válcovali tak domácí závodníky. Soutěžilo se v několika věkových kategoriích, podle věku byla přidělena délka trati. Nejmenší závodníci - nejmladší školáci běželi jedenkrát kolem Žižkova náměstí a starší ročníky absolvovali běh dlouhý kolem 800 metrů ulicemi starého města Tábora.

 

V jednotlivých kategoriích se milevští Sokolové umístili takto:

předškolní věk (r.2010 a mladší)
1. místo Martin Capůrek, 10. Tomáš Koutník


1.třída.(r.2008- 2009)
7. Iveta Capůrková,9. Kristýna Mikšovská, 12. Eliška Koutníková


nejmladší školáci ( r.2006-2007)
1. Kristýna Masopustová 1. Daniel Dolejš, 3. Petr Molík, 12. Filip Prokop, 13. Jan Dolista


kadeti (r. 2004 -2005)
5.Karolína Dušková, 12. Lucie Černá, 13. Tereza Pletková


mladší žactvo (r.2002- 2003)
3.Pavla Molíková, 6.Julie Kotlíková, 2. Petr Peták, 4.Lukáš Dolejší, 7.Kryštof Vansa, 10. Matouš Pinc

Stare mesto

Všem účastníkům děkujeme a vítězům blahopřejeme!

 

Petra Molíková, Sokol Milevsko

Letos se opět konal letní sokolský tábor v městečku Bürserberg v rakouských Alpách, který již dlouhá léta pořádá sokolská župa Švýcarská ve spolupráci s ČOS. Pobyt na táboře je odměnou pro družstva přeborníků ČOS v sokolské všestrannosti. V letošním roce se jej zúčastnili i sokolové župy Jihočeské. Táborníci se sjížděli do chaty Alpila celé odpoledne 7. srpna a postupně se ubytovávali ve svých pokojích. V době večeře tam byli již všichni. Chata Alpila se nachází v krásném prostředí s nádherným výhledem na vrcholky Alp. V Alpách se sešlo celkem 25 dětí z Čech, Švýcarska a Rakouska a 10 dospělých. Účastníky byly také děti milevského sokola - Martina a Stela Koňákovi z Milevska a Kryštof Balík z Volyně a Mikuláš Kolařík z Křemže.
V sobotu se hrály seznamovací hry, prošli jsme se po okolí a navštívili místní sýrárnu, kde jsme mohli ochutnat sýry, jogurty a ovocné mléko. Další dny byly velmi pestré. Děti soutěžily, hrály různé hry, plnily kondičku, zpívaly, koupaly se a vyráběly... Podnikli jsme celodenní výlet na nejvyšší horu v blízkém okolí – Monthspitze. Počasí nám přálo a tak jsme vylezli, někdy i po čtyřech, až na samý vrchol. Výhled do širokého okolí byl fantastický. Při večerních zábavných programech, na kterých se podílely hlavně děti, jsme zažili spoustu legrace. Poslední den odpoledne byly předány diplomy nejlepším jednotlivcům nebo družstvu za různé soutěže například i za nejlépe uklizené pokoje. Večer se konal karneval a masku oblékly všechny děti i dospěláci.
Ale všechno jednou končí. A tak když v neděli 16. srpna došlo na loučení, ukápla sem tam i slzička a přáli jsme si zase se za rok po úspěšné sokolské sezoně v Alpách sejít.

Alpy

V dopoledních hodinách 1.srpna se sjela parta dětí moderní gymnastiky a sokolské všestrannosti Sokola Milevsko na každodenní týdenní soustředění do Křemže u Českého Krumlova. Celkem kolem 30 dětí a jejich vedoucích trenérů se ubytovalo v sokolské ubytovně Křemže a za velkého horka, které provázelo celý týden, zahájili své tréninky. Moderní gymnastky vymýšlely a trénovaly nové společné skladby a členové sokolské všestrannosti nacvičovali sestavy ve sportovní gymnastice a zlepšovali si „osobáky“ v atletických disciplínách.
Středa patřila celá výletu. Sportovci jeli do Českých Budějovic, kde navštívili nádherný venkovní plavecký areál, kde neopomněli trénovat plavání.
Večery byly plné zábavných, znalostních či sportovních her, děti splnily sportovní desetiboj, hrály a zazpívaly s kytarou, opékaly vuřty, prošly šipkovanou nebo uspořádaly karneval v maskách.
Poslední den proběhlo závěrečné vystoupení, ve kterém si obě skupiny cvičenců navzájem ukázaly, co se za týden nového naučily a sklidily za to patřičný potlesk. Nechyběla ani tradice tábora, ručně zdobené tričko stylem savování na památku (viz foto).

Kremze
Děkujeme všem účastníkům a vedoucím za super tábor a přejeme úspěšnou sezonu 2015/2016.

Petra Molíková, Sokol Milevsko

Přebor všestrannosti ČOS 2015 v kategoriích staršího žactva a dospělých se konal v Praze ve dnech 12.6. až 14.6.2015.

Župu Jihočeskou na něm reprezentovali tito závodníci:

Starší žáci III

Štěpán Pokorný, Sokol Milevsko, plavání 3. místo, šplh 1. místo, atletika 1.místo, celkově 2. místo

Jan Škoda, Sokol Volyně, atletika 3. místo, celkově 11. místo

Starší žáci IV

Jan Suk, Sokol Písek, plavání 2.místo, gymnastika 2.místo, atletika 3.místo, celkově 2. místo

Marek Matoška, Sokol Písek, plavání 3.místo, atletika 2.místo, celkově 4. místo

Dorostenci

Jan Trnka, Sokol Čtyři Dvory, plavání 3.místo, šplh 2.místo, celkově 2. místo

Muži

Martin Matura, Sokol Písek, gymnastika 1.místo, atletika 1.místo, celkově 1. místo

Jindřich Kropáček, Sokol Písek, gymnastika 3.místo, celkově 7. místo

Martin Trnka, Sokol Čtyři Dvory, šplh 2.místo, celkově 9. místo

Starší žákyně III

Pavla Molíková, Sokol Milevsko, šplh 3.místo, celkově 3. místo

Andrea Matošková, Sokol Písek, celkově 6. místo

Starší žákyně IV

Kateřina Suková, Sokol Písek, plavání 3. místo, atletika 3. celkově 3. místo

Eliška Pešičková, Sokol Milevsko, šplh 1. místo, celkově 4. místo

Ženy

Kristýna Jiroutová, Sokol Písek, celkově 3. místo

 

zupa starsi 2015

Celkové výsledky přeboru ČOS 2015 najdete v přílohách.

 Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci župy a blahopřejeme k vynikajícím výsledkům!

     V rámci projektu Jižní Čechy husitské 2015 proběhla v Borovanech dne 5. června akce Žižkovské tradice. Jejím cílem bylo připomenout si odhalení pomníku Jana Žižky z Trocnova dne 24. července 1893. Tato plastika byla původně určena k instalaci v Trocnově na domnělém místě Žižkova narození. Tehdejší majitel Trocnova, Adolf Schwarzenberk, však zásadně odmítal postavení Žižky na svém panství. Proto "Spolek pro postavení pomníku Jana Žižky" se rozhodl pro Borovany. Místo bylo zvoleno tak, aby pomníček stál co nejblíže Trocnovu. Účast sokolské delegace na letošní slavnosti připomněla slavnou účast sokolů v roce 1893. V těch dnech byl v Budějovicích župní slet, do jehož programu byla zařazena účast na odhalení Žižkova pomníku v Borovanech. Podle obecní kroniky sokolská delegace tehdy představovala 3.000 sokolů v krojích se 17 prapory a Kmochovou hudbou. Stavbě a odhalení pomníku nezabránily ani protesty místního faráře Jana Šinka, který považoval Žižku za nepřítele církve.

     Borovanský Žižka sleduje ze svého podstavce události pozitivní, ale také smutné povahy. V prosinci roku 1940 byl nacistickým učitelem místní německé školy poškozen tím způsobem, že soše odrazil hlavu a zničil ji. Po válce byl pomník restaurován sochařem Břetislavem Bendou a znovu odhalen.

borovany 2015

Fotografie z průběhu oslavy byly pořízeny M. Mikolášem.

Přebor všestrannosti ČOS 2015 v kategoriích mladšího žactva se konal v Brně ve dnech 30.5. a 31.5.2015.

Župu Jihočeskou na něm reprezentovali tito závodníci:

Mladší žáci I

Petr Molík, Sokol Milevsko, šplh 1. místo, gymnastika 2. místo, atletika 1.místo, celkově 1. místo

Ivo Sobotka, Sokol Písek, atletika 2. místo, celkově 4. místo

Mladší žáci II

Mikuláš Kolařík, Sokol Křemže, celkově 11. místo

Kryštof Balík, Sokol Volyně, celkově 13. místo

Mladší žákyně I

Martina Koňáková, Sokol Milevsko, šplh 2.místo, gymnastika 3. místo, celkově 2. místo

Kateřina Müllerová, Sokol Milevsko, plavání 2.místo, šplh 1.místo, celkově 3. místo

Mladší žákyně II

Bára Sulanová, Sokol Milevsko, šplh 1. místo, atletika 1. místo, gymnastika 1.místo, celkově 1. místo

Hana Kakosová, Sokol Milevsko, šplh 3. místo, celkově 3. místo

 

Družstvo Sokolské župy Jihočeské ve složení:

Petr Molík (Milevsko), Ivo Sobotka (Písek), Martina Koňáková (Milevsko), Kateřina Müllerová (Milevsko)

získalo celkové 1. místo v kategorii Družstva I.

cos brno druzstva1 

Družstvo Sokolské župy Jihočeské ve složení:

Mikuláš Kolařík (Volyně), Kryštof Balík (Volyně), Hana Kakosová (Milevsko), Bára Sulanová (Milevsko)
získalo celkové 2. místo v kategorii Družstva II.

cos brno druzstva2

Celkové výsledky přeboru ČOS 2015 najdete v přílohách.

 Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci župy a blahopřejeme k vynikajícím výsledkům!

Slavnostním večerním programem vyvrcholily v sobotu 23. května oslavy 90. výročí otevření Tyršova domu. Akce k tomuto jubileu probíhaly po celý týden od 18. května a byly součástí celoročního projektu SokolGym, jímž si Česká obec sokolská připomíná 25 let od svého znovuobnovení.

Již vpodvečer v pátek 22. května se v areálu Tyršova domu konala řada akcí, jako vystoupení folklorního souboru Dykyta v Michnově paláci a představení Nového cirkusu ve velké tělocvičně.

Hlavní program oslav se konal v sobotu, kdy již  od rána probíhaly v Tyršově domě soutěže Všesokolských her, v nichž své síly, dovednosti a znalosti změřilo 9 krajských družstev.

Po celý den se také konala řada workshopů s tématikou parkouru, rope skipingu, zdravotní tělesné výchovy. Zároveň od rána probíhaly na venkovní ploše zkoušky hromadných skladeb a v pozdní odpoledne jejich generálka. Souběžně s generálkou se o kulturní zážitek postaral folklorní soubor Formani ze Sokola Slatiňany, který vystoupil v Michnově paláci a poté se v přestávce mezi generální zkouškou a slavnostním večerním představením postaral o dobrou náladu svým spontánním vystoupením na nádvoří před Michnovým palácem, při němž si mohl zatančit každý, kdo měl chuť.

Večerní slavnostní program byl zahájen úderem půl deváté, kdy Sokolská stráž vpochodovala se státní vlajkou a prapory k základním kamenům Tyršova domu, na něž v zápětí cvičenky z hromadných skladeb zavěsily pamětní věnečky. Poté krátce vystoupila starostka ČOS sestra Hana Moučková, která tak celý slavnostní program zahájila. Poté se již na ploše střídala jednotlivá vystoupení: hromadné skladby Koncert, Jsme kočky, vystoupení moderních gymnastek, hromadné skladby Zimní sen a Generation together, vystoupení experimentálního žonglování, rope skiping a Amanitas – ohnivé divadlo na poli Nového cirkusu. Následovala skladba Pro radost, vystoupení AirGym a skladba S úsměvem. Po nich švýcarští hosté předvedli ukázku cvičení na kruzích a jako závěrečnou skladbu diváci zhlédli premiéru skladby „25 let znovu spolu“, která je průřezem sletových skladeb mužů z novodobých všesokolských sletů. Do programu byl rovněž zařazen vstup projekce, kdy se na venkovní stěnu tělocvičny T1 promítaly záběry z otevření Tyršova domu před 90 lety. Do programu byly rovněž vloženy dva vstupy Všesokolských her – v prvním se odehrála závěrečná soutěž her a ve druhém byly vyhlášeny výsledky.

V soutěži zvítězilo družstvo Sokolské župy Jihočeské ve složení:

Martin Matura - Sokol Písek - vedoucí družstva
Jindřich Kropáček - Sokol Písek
Jiří Persona ml. - Sokol České Budějovice
Ingrid Váchová - Sokol České Budějovice
Dominika Oulická - Sokol Husinec
Dominika Koutníková - Sokol Milevsko

hry 01

Nedělní tečku za víkendovým programem udělal symbolický orientační běh na Petříně s prospěchem pro občanské sdružení LATA.

Sokolská župa Jihočeská uspořádala dne 17.5.2015 v Písku župní přebor v atletice.

Přebor je součástí župního přeboru všestrannosti, který zahrnuje atletiku, gymnastikáu, plavání a šplh.

Výsledky dle jednotlivých kategorií najdete v přílohách.

2015a nastup

Nástup k zahájení župního přeboru.

Další fotografie uvidíte po kliknutí na nadpis článku.

Sokolská župa Jihočeská uspořádala dne 18.4.2015 v Písku župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu.

Výsledky dle jednotlivých kategorií najdete v přílohách.

nastup

Nástup k zahájení župního přeboru.

Další fotografie uvidíte po kliknutí na nadpis článku.

Od pátku 17. do neděle 19. dubna se konala na výstavišti v Českých akce Svět v pohybu. Kromě pavilonů týkajících se motorismu, prevence bezpečnosti nebo cestovního ruchu se otevřel také pavilon sportu a pohybových aktivit. V něm reprezentovali sokolské hnutí moderní gymnastky a chlapci a děvčata milevské všestrannosti.

Návštěvníkům pavilonu Milevšťáci zpestřili páteční den hned několika sestavami – pódiovou skladbou děvčat sokolské všestrannosti Rio, sestavou s obručí - silovou gymnastikou Peří prach a broky na hudbu skupiny Kabát a třemi skladbami moderní gymnastiky Slunce nad hlavou, Ledové království a pódiovou skladbou s kužely a obručemi.
Vystoupili celkem ve třech blocích a slavili velký úspěch korunovaný potleskem. Během přestávek si mohli vyzkoušet žhavé novinky ze světa sportu jako třeba skákací boty, malé trampolínky nebo třeba crazy bubbles, což je fotbal v nafukovací bublině. V pavilonu bezpečnosti si vyzkoušeli pomocí speciálně upravených brýlí například to, jaké je řídit vozidlo v opilosti, ale zajímavých aktivit bylo ve vedlejších pavilonech ještě mnohem víc.

Ten den sice milevští sokolové nešli do školy, ale pro propagaci sokolského hnutí udělali ve svém volném čase mnoho. Poděkování patří hlavně trenérkám Lence Řezbové, Janě Šindelářové a Kateřině Mošanské.

Družstvo dospělých T.J. Sokol Vodňany získalo titul krajského přeborníka.

Badmintonisté Sokola Vodňany pořádali v sobotu 21. 3. 2015 finálové 3. kolo Krajského přeboru smíšených družstev dospělých 2. třídy. Favoritem bylo družstvo domácích, které letošním ročníkem dosud procházelo suverénně bez porážky. Naše družstvo potvrdilo roli favorita a opět porazilo všechny soupeře. Sokol Vodňany tak získal podruhé titul krajského přeborníka. Poprvé to bylo v sezóně 2007-2008. Tehdy nám pomáhal na hostování Honza Schneedorfer. Letošní titul je cenný v tom, že družstvo bylo složeno výhradně z hráčů našeho oddílu. Vítězná sestava: Michal Vojta, Pavel Nečas, Michael Pavlis, Lukáš Plachta, Eva Kolářová, Hana Čadková. Ve druhém kole pomohla Sylvie Vojtová. Posíláme velkou gratulaci a děkujeme za výbornou reprezentaci Sokola a města Vodňany. Na první jarní den tak vodňanští badmintonisté tím nejlepším způsobem zahájili oslavy 20 let od založení oddílu.

Více se dočtete v příloze.

V neděli 1.března 2015 se v Olešnici v Orlických horách konaly republikové sokolské přebory ČOS v alpském lyžování. V loňském roce se pro nedostatek sněhu přebory nekonaly, a proto si závodníci své síly změřili až po dvou letech. Přeboru se zúčastnily také dvě závodnice Sokola Milevsko. Veronika Řezbová obhájila titul Přeborník ČOS v alpském lyžování v kategorii mladší žákyně a v silné konkurenci horských oddílů vyhrála zlato v obřím slalomu. V kategorii ženy obsadila Lenka Řezbová 4.místo.

Text: trenér Milan Černý

 

Veronika Řezbová přebornicí ČOS 2015

Foto: Lenka Řezbová

Druhé kolo Krajského přeboru smíšených družstev žáků II. třídy uspořádal badmintonový oddíl TJ Sokol Vodňany ve Vodňanské v městské hale v sobotu 24. 1.2015. Soutěž hraje 10 družstev z kraje. Podle výsledků v 1. kole byla družstva na 5.-10. místě rozdělena do dvou kvalifikačních skupin po třech. Vítězové těchto skupin postoupili do dvou opět tříčlenných nadstavbových skupin, kde na ně čekala družstva umístěná v 1. kole na prvním až čtvrtém místě. Bylo odehráno 17 utkání po 5 zápasech, tj. celkem 85 zápasů. Družstvo Sokola Vodňany, které nastoupilo v sestavě Alan Buchtele, František Mrvík, David Dvořák, Kateřina Hazuková, Tereza Bouberlová, svou kvalifikační skupinu vyhrálo. V nadstavbové skupině skončilo třetí. V utkání o 5. místo těsně 2:3 podlehlo Sokolu České Budějovice B. Ve druhém kole tak skončilo šesté. Po dvou kolech patří družstvu také 6. místo.

Družstvo Sokola Vodňany: Zleva Tereza Bouberlová, Alan Buchtele, David Dvořák, František Mrvík Kateřina Hazuková. Foto: Pavel Votava

Přehled úspěchů Vodněnského badmintonového oddílu v posledním čtvrtletí roku 2014 najdete v příloze.

Mladí milevští sokolové oddílu všestrannosti se zúčastnili 29.listopadu už 11. ročníku Memoriálu Ády Hochmanna ve sportovní gymnastice. V budově Sokola Pražského se v sobotu konal tradiční listopadový dvojboj v akrobacii a na hrazdě. Z Milevska se do Prahy vypravila skupina starších děvčat, která závodila dopoledne v kategorii žákyně 2 (2003-2000). Milevským gymnastkám se dařilo a v konkurenci ostatních závodnic z celé republiky si vybojovaly tato pořadí: Ester Pavlovcová (2000) - 28.místo, Dominika Brčáková (2000) - 25. místo, Veronika Řezbová (2002) - 19.místo, Valentýna Linhartová (2002) - 9. místo, Pavla Molíková (2003) - 4. místo.

Za skvělou reprezentaci oddílu všestrannosti milevského sokola jim za to patří velké poděkování.

Ve středu 5. listopadu se v mirovické tělocvičně konal 12. ročník Memoriálu Bedřicha Šupčíka ve šplhu na laně a na tyči. Soutěžilo 75 žáků ze základních škol z Mirotic, Čimelic, Chraštic, Březnice a Mirovic.

Více informací a hezké fotky najdete v příloze.

Výsledky přípravek a žáků na turnajích GP ČR v září a říjnu:

Jako první zahájili novou soutěžní sezónu naši nejmladší badmintonisté, žáci a přípravky. Ještě před jejím zahájením využili letní přestávku k přípravě na několika soustředěních. Nejmladší, přípravky využili pozvání badmintonistů z Tábora do Pracova, kde se připravovali pod vedením Ondry Madara. Ríša Šimoník se zúčastnil soustředění v Brně a v Českém Krumlově.

David Dvořák a Lucka Koubová získali první místa.


Na turnaji přípravek v Táboře 4. 10. 2014 reprezentovali Sokol Vodňany David Dvořák a Lucka Koubová výborně, když získali shodně první místa ve dvouhře. Gratulujeme.badminton 02

Ve dnech 3. až 5.10. 2014 se ve Volyni uskutečnila celostátní sokolská akce "U nás v Sokole". Akci výtečně zorganizovala Tělocvičná jednota Sokol Volyně za účasti župního náčelníka br. Václlava Marka.

001 Pred sokolovnou 

Účastníci 4. pokračování mezisletového projektu, který vyhlásila Komise Pobytu v přírodě ČOS, „U nás v Sokole" se v pátek postupně scházeli v naší krásné volyňské sokolovně. Ve skupinkách se odebírali do ztemnělých zákoutí sokolovny. Cestu ukazovaly pouze plamínky svíček. Na každém stanovišti je pohádková postava seznámila se zajímavostmi volyňské sokolovny, Sokola Volyně a Sokola v republice. Mezi postavičkami byl králíček, žabka, vodník, taťka Šmoula, čert, víla, skřítek a čarodějnice, u které museli zodpovědět záludné otázky. Nezkameněli – odpovědi byly správné, a tak dostali nápovědu, kde vysvobodí princeznu. Krásná princezna poděkovala za své osvobození a předala svým zachráncům Pergamen cti.

V letošním roce si naše Tělocvičná jednota Sokol Vodňany připomene 145. výročí založení, kdy při této příležitosti proběhne několik akcí. První z nich se uskutečnila již v sobotu 21. června, které se zúčastnili nejstarší sestry a bratří Sokola v počtu 27. Tohoto setkání se zúčastnili i bývalí členové bydlící v různých částech republiky, např. z Vyškova na Moravě, Prahy, Větřní a Českých Budějovic. Věrná garda se schází pravidelně 1- 2 krát za rok od roku 1994.

verna garda

Návštěvníci Prácheňského muzea v Písku ve dnech 18. až 22. června 2014 obdivovali originál Šupčíkovy zlaté olympijské medaile. Medaili zapůjčilo Národní muzeum v Praze u příležitosti blížícího se 90. výročí jejího udělení. Jedná se o historicky mimořádně cennou první československou zlatou olympijskou medaili, kterou získal Bedřich Šupčík za vítězství ve šplhu na olympiádě v Paříži v roce 1924. Prácheňské muzeum se rozhodlo přivézt toto vzácné ocenění opět na Písecko, protože první československý olympijský vítěz Bedřich Šupčík žil v Horosedlech a je pochován na hřbitově v Mirovicích. Další podrobnosti a fotografie najdete v příloze.

Přebor všestrannosti ČOS 2014 v kategoriích staršího žactva, dorostu a dospělých se konal v Praze ve dnech 14. a 15.6.2014.

Župu Jihočeskou na něm reprezentovali tito závodníci:

Starší žáci III

Štěpán Pokorný, Sokol Milevsko, šplh 2. místo, atletika 2., místo, celkově 6.místo

Jan Škoda, Sokol Volyně, celkově 14. místo

Starší žáci IV

Jan Trnka, Sokol Čtyři Dvory, šplh 1. místo, atletika 2. místo, celkově 3. místo

Jan Suk, Sokol Písek, plavání 2. místo, gymnastika 3. místo, celkově 5. místo

Dorostenci

Jindřich Kropáček, Sokol Písek, plavání 2. místo, gymnastika 1. místo, celkově 3. místo

Jiří Hlavnička, Sokol Písek, šplh 3. místo, celkově 6. místo

Muži

Martin Matura, Sokol Písek, plavání 3. místo, gymnastika 1. místo, atletika 1. místo, celkově 1. místo

Martin Trnka, Sokol Čtyři Dvory, šplh 3. místo, gymnastika 4. místo, celkově 10. místo

Starší žákyně III

Kateřina Suková, Sokol Písek, plavání 3. místo, gymnastika 2. místo, celkově 2. místo

Valentýna Linhartová, Sokol Milevsko, gymnastika 4. místo, celkově 11. místo

Starší žákyně IV

Kateřina Taterová, Sokol Písek, šplh 1. místo, gymnastika 1. místo, celkově 4. místo

Julie Petrová, Sokol Písek, šplh 2. místo, atletika 4. místo, celkově 5. místo

Dorostenky

Kristýna Jiroutová, Sokol Milevsko, gymnastika 3. místo

Ženy

Martina Pudíková, Sokol Písek, plavání 4. místo, atletika 4. místo, celkově 5. místo

Celkové výsledky najdete v příloze.

Přebor všestrannosti ČOS 2014 v kategoriích mladšího žactva se konal v Brně ve dnech 31.5. a 1.6.2014.

Župu Jihočeskou na něm reprezentovali tito závodníci:

Mladší žáci I

Petr Molík, Sokol Milevsko, šplh 3. místo, gymnastika 2. místo, celkově 4. místo

Ivo Sobotka, Sokol Písek, šplh 4. místo, celkově 16. místo

Mladší žáci II

Miroslav Šimák, Sokol Volyně, celkově 19. místo

Kryštof Balík, Sokol Volyně, celkově 20. místo

Mladší žákyně I

Martina Koňáková, Sokol Milevsko, gymnastika 5. místo, celkově 11. místo

Natálie Kozáková, Sokol Milevsko, celkově 16. místo

Mladší žákyně II

Pavla Molíková, Sokol Milevsko, šplh 4. místo, atletika 2. místo, celkově 3. místo

Bára Sulanová, Sokol Milevsko, šplh 1. místo, atletika 4. místo, celkově 4. místo

Družstva

Družstvo Sokolské župy Jihočeské ve složení:

Miroslav Šimák (Volyně), Kryštof Balík (Volyně), Pavla Molíková (Milevsko), Bára Sulanová (Milevsko)

získalo celkové 3. místo v kategorii Družstva II.

Prebor COS 2014

Celkové výsledky najdete v přílohách.

V příloze najdete zprávu o činnosti oddílu stolního tenisu Tělocvičné jednoty Sokol Vodňany v sezóně 2013/2014.

     Dne 25.5.2014 se v Českých Budějovicích konal přebor mladšího žactva České obce sokolské ve stolním tenisu. Sokol Vodňany reprezentovala děvčata: Vlková Barbora, Jarešová Klára a Žebrakovská Karolína.

Ve čtyřhře obsadila Vlková s Jarešovou 1. místo, když ve finále zvítězily nad Hromiakovou a Vyletovou z Plzně. Dále naše Žebrakovská spolu s Mylerovou ze Sokola České Budějovice obsadily 3. místo.

Ve smíšené čtyřhře obsadila Jarešová se Slapničkou ze Sokola Strakonice 2. místo, když ve finále podlehli sourozencům Prázdných z Olomouce.

V tzv. soutěži útěchy jednotlivců děvčat obsadila Barbora Vlková 1. místo.

Výbor Sokola Vodňany všem zúčastněným tímto vyslovuje poděkování za vzornou reprezentaci a přeje další sportovní úspěchy.

Ing. Jitka Hamáčkovká - náčelnice

st eon 01

Foto: Josef Jungvirt Sokol Strakovice

Sokolská župa Jihočeská uspořádala dne 10.5.2014 v Písku župní přebor v atletice.

Výsledky dle jednotlivých kategorií najdete v přílohách.

 beh01

Sokolská župa Jihočeská uspořádala dne 5.4.2014 v Písku župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu.

Výsledky dle jednotlivých kategorií najdete v přílohách.

gym 2014 nastup

Nástup k zahájení župního přeboru.

Další fotografie uvidíte po kliknutí na nadpis článku.

TJ Sokol Vodňany – BADMINTON - Turnaj neregistrovaných 17. ročník


Badmintonový oddíl Sokola Vodňany uspořádal první dubnovou sobotu 5. 4. 2014 již 17. ročník oblíbeného turnaje neregistrovaných. Sešlo se celkem 17 mužů 9 žen. Ženy hrály ve třech skupinách po třech. Vítězky skupin si zahrály o konečné 1.-3. místo. Druhé ze skupin hrály o 4.-6. místo a třetí ze skupin se utkaly o 7.-9. místo. Muži byli rozděleni do dvou kategorií - pokročilí a začátečníci. Začátečníků bylo 9 a hráli stejným systémem jako ženy. Pokročilí hráli ve dvou skupinách po čtyřech. Pořadí ve skupinách určilo nasazení do finálového pavouka, kde se již hrálo vyřazovacím způsobem. Mezi ženami zvítězila Eva Šimoníková. V kategorii mužů začátečníků zvítězil Dušan Falář.

badminton03

Více informací se dočtete v příloze.

Dne 29.3.2014 se v Lišově konal župní Zálesácký závod zdatnosti za účasti 9 družstev.

Výsledky závodu najdete v příloze. Další fotografie uvidíte po kliknutí na nadpis článku.

zzz 2014 01

 Organizátoři závodu

 

Družstvo žáků šesté v krajském přeboru

 

V neděli 16. 3. 2014 hrálo v Českém Krumlově družstvo žáků závěrečné kolo Krajského přeboru smíšených družstev žáků II. třídy.

Třetí kolo bylo rozděleno na dvě skupiny po pěti družstvech dle výsledků po dvou odehraných kolech. Naše družstvo hrálo ve skupině o šesté až desáté místo.

Tuto skupinu jsme s přehledem bez porážky vyhráli a i po třetím kole jsme s přehledem udrželi šesté místo.

badminton02

Více informací se dočtete v příloze.

Dne 15. března 2014 pořádal Městský úřad Vodňany ve spolupráci se sportovními kluby města 3. charitativní ples. V dopoledních hodinách pak proběhl Dětský den s ukázkami jednotlivých klubů, který byl nepochybně zpestřen účastí téměř tří stovek dětí.

rd02

 

Ve čtvrtek 27.2.2014 se ve vyprodané sportovní hale v Milevsku konala tradiční Sokolská akademie. Dvě dopolední představení shlédlo 653 převážně dětských diváků, večerní představení navštívilo 550 dospělých diváků. V každém představení vystoupilo v 16 skladbách 300 cvičenců pod vedením 37 cvičitelů. V závěrečné spolkečné skladbě "Děti ráje" cvičilo najednou 160 cvičenců. Akademie se vydařila a přinesla radost nejen divákům, ale i samotným cvičencům a jejich cvičitelům.

 

 sokolska akademie

V příloze najdete výsledky župního přeboru všestrannosti v plávání konaného dne 25.1.2014 ve Strakonicích.

V sobotu 21. prosince 2013 se v mirovické sokolovně konal 4. ročník turnaje ve stolním tenisu, který nese název „Memoriál Pavla Šindeláře". Bývalého spoluhráče si sportovním výkonem připomnělo 15 hráčů v kategorii mužů, žen a čtyřher.
Vítězkou se stala Šárka B., v kategorii mužů si nejlépe vedl Josef Vaněček a ve čtyřhrách zvítězila dvojice Karel Papoušek a Josef Vaněček. Turnaj byl příjemným sportovním zpestřením předvánočního času nejen pro členy oddílu stolního tenisu , ale i pro ostatní příznivce neposedného bílého míčku. Fotografie najdete v příloze.

Marie Hrdinová

     V červenci 2013 jsme po několikaměsíčním nácviku odjely reprezentovat Jindřichův Hradec na 15. Všesokolský slet do Prahy. Nás osm žen z T J Sokol tvořilo na ploše Synot Tip arény ve Vršovicích jeden malý celek. Při společném vystoupení téměř sedmnácti set žen v hromadné skladbě Česká suita jsme vystoupily ve večerním i odpoledním programu sestaveném na oslavu 150. výročí vzniku tělocvičné jednoty Sokol.

     Již při prvním nástupu a nácviku jsme se seznámily se sestrami z Uhelné Příbrami, které s námi tvořily větší celek. Společné úsilí o bezchybné provedení skladby, zvládnutí všech přesunů i dokonalého spojení pohybu s hudbou Antonína Dvořáka, radost z potlesku diváků, pochvala našich cvičitelek i členů rodin a jedinečné zážitky z nás udělaly kamarádky.

     Naše přátelství se sestrami z Uhelné Příbrami, městyse poblíž Chotěboře, trvá dodnes. Společně se radujeme z návštěv, společných setkání a dalšího vystoupení v naší skladbě na okrskovém sletu Sokolové pod Řípem v Roudnici nad Labem letos v květnu.

     Druhý říjnový víkend jsme sestry navštívily již podruhé. Milé přivítání, radost se shledání, vzpomínky na společné zážitky nebralo konce. Sestry pro nás připravily bohatý program. V sobotu jsme navštívily město Havlíčkův Brod, jeho historické centrum s muzeem K. H. Borovského, městskou věž s poutavým výkladem průvodce i park Budoucnost. V neděli jsme si v nedaleké Lipnici prohlédly hrad Lipnice a domek, kde žil Jaroslav Hašek. Dnes je zde jeho malé muzeum. Poobědvaly jsme v hostinci, který patří jeho vnukovi, a na místním hřbitově pak uctily památku J. Haška u jeho hrobu. Nádhernou podzimní přírodou jsme pak při společné, několikakilometrové procházce okolím Lipnice shlédly sochy Radomíra Dvořáka – Zlaté oči, Ústa pravdy, Bretschneiderovo ucho a Hlava 22.

     Při dlouhém loučení jsme si slíbily další společná setkání a začaly se těšit na návštěvu sester u nás v Jindřichově Hradci. Přátelství se sestrami z 200 km vzdálené obce, které vzniklo jen shodou náhod, je pro nás všechny nádherným prožitkem v dnešní uspěchané a přetechnizované době.

     Za oddíl žen Ivana Lorencová, náčelnice T.J. Sokol Jindřichův Hradec

 Sletova pratelstvi s

S úkolem co nejrychleji překonat vzdálenost mezi podlahou a stropem mirovické tělocvičny si nejlépe poradili Michal Sedláček a Honza Plecitý ze základní školy v Mirovicích.

Ve středu 6. října se v Mirovicích konal 11. ročník Memoriálu Bedřicha Šupčíka ve šplhu na laně a na tyči. Soutěže se zúčastnilo celkem 75 mladých sportovců ze základních škol v Březnici, Čimelicích a Miroticích a Mirovicích. Michalovi stačilo 3,1 sekundy pohybu po laně a byl u cíle. Honza zvítězil ve šplhu na tyči v čase 3,5 sekundy.

V dívčích kategoriích byly úspěšné Rebeka Charvátová ze ZŠ Mirotice (4,7 s) a Aneta Veselá
z Březnice ((5,2 s).

Více informací a hezké fotky najdete v příloze.

TJ SOKOL Mirovice II - Volejbalovému turnaji počasí přálo - 15.6.2013

 

Více v PDF příloze níže.

Ve dnech 1.-2. června se v Brně konal celostátní přebor České obce sokolské ve všestrannosti mladšího žactva. Nejlepší závodníci z celých Čech a Moravy soutěžili ve 4 základních disciplínách – sportovní gymnastika (prostná, přeskok, hrazda, chlapci kruhy, dívky kladina), lehká atletika (sprint 50m, skok daleký, hod míčkem, běh vytrvalostní 300m), plavání (volný způsob 25m) a šplh na tyči. Medailemi byli odměněni nejlepší 3 závodníci v každé disciplíně a absolutní vítězové, kteří získali nejvíce bodů ze všech disciplin a stali se tak Přeborníky České obce sokolské. Mimo to byla v každé kategorii oceněna 3 nejlepší družstva tvořená závodníky a závodnicemi z jedné župy.

Jihočeskou župu reprezentovalo 8 závodníků, kteří se si účast vybojovali vítězstvím v župním přeboru všestrannosti. Byli to Petr Molík, Štěpán Pokorný, Bára Sulanová, Hana Kakosová, Pavla Molíková a Nikol Bursíková z Milevska, Kryštof Balík a Jan Škoda z Volyně.

 

Souhrnné výsledky župního přeboru všestrannosti v roce 2013

Dne 3.5.2013 se na atletickém stadionu ve Strakonicích konal každoroční přebor Sokolské župy Jihočeské v atletice. Zúčastnilo se jej 127 závodníků z 10 tělocvičných jednot z celého Jihočeského kraje. Závodníci soutěžili ve 13 věkových kategoriích od předškolního žactva až po muže a ženy. Přebor probíhal formou víceboje v klasických disciplinách sprint, skok daleký, hod míčkem nebo vrh koulí a vytrvalostní běh.
Nejpočetnější výpravy poslali do boje Sokolové z Písku (43), z Volyně (24) a z Milevska(22). V těchto jednotách se sokolskému sportu daří, což se projevilo i ve výsledcích. Nejvíce tj. 16 medailí získali již tradičně Sokoli z Písku, následováni Milevskem s 8 a Volyní se 6 medailemi. Po 2 medailích vybojovali závodníci ze Sokola Čtyři Dvory, Křemže, Strakonice a Tábor, 1 medaili získali Sokolové z Husince.
Za organizaci přeboru je třeba pochválit sehraný kolektiv cvičitelů Tělocvičné jednoty Sokol Strakonice, kteří celý závod perfektně připravili a zorganizovali. Také počasí bylo závodníkům příznivě nakloněno. Neškodné mrholení se střídalo s příjemně hřejivým sluníčkem. Kdyby se spustil silný déšť, byl by celý závod ohrožen, neboť závodníci ani rozhodčí se neměli kam schovat. Šatny pod tribunou mají malou kapacitu a tribuna je již několik let zavřená údajně kvůli havarijnímu stavu. Majitelem tribuny i celého stadionu je Město Strakonice.
Uskutečněný přebor je součástí sokolského přeboru všestrannosti, který kromě lehké atletiky zahrnuje ještě plavání, sportovní gymnastiku a šplh. Vítězové župního přeboru v každé kategorii postupují do celostátního finále České obce sokolské. To se pro mladší žactvo uskuteční v Brně ve dnech 1.-2.6.2013 a pro starší žactvo a dospělé v Praze ve dnech 14.-16.6.2013. Doufejme, že tam Jihočeši i letos uspějí a stejně jako v minulých letech přivezou domů medaile a tituly přeborníků České obce sokolské.

Pavel Bolek, vzdělavatel Sokolské župy Jihočeské
6.5.2013

 

FOTOGALERIE ZDE

Sokolové soutěžili v Písku

Dne 13.4.2013 se v Písku konal každoroční župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu Sokolské župy Jihočeské. Zúčastnilo se jej 150 závodníků z tělocvičných jednot Sokol Boršov, Čtyři Dvory, Husinec, Křemže, Milevsko, Písek, Strakonice, Strunkovice a Volyně. Závodníci soutěžili ve 13 věkových kategoriích od předškolního žactva až po muže a ženy. Nejpočetnější a nejúspěšnější výpravu poslali do boje domácí Sokoli z Písku následováni svými tradičními rivaly z Milevska. Přebor ve sportovní gymnastice probíhal formou víceboje na klasických gymnastických nářadích jako jsou akrobacie, přeskok, hrazda, bradla, u mužů kruhy a u žen kladina. Šplhalo se na tyči a na laně.
Nejvíce medailí (18 z gymnastiky a 18 ze šplhu) si odnesli domácí Sokoli z Písku. Druhá nejúspěšnější výprava z Milevska si odvezla 10 medailí z gymnastiky a 14 ze šplhu. Zajímavá byla věková struktura vítězů. Zatímco ve starších věkových kategoriích (dorost, muži a ženy) kralovali písečtí závodníci, v mladších věkových kategoriích zejména děvčat a předškolního žactva se projevila převaha milevských dětí. Dařilo se i závodníkům z ostatních sokolských jednot, kteří také dokázali stanout na stupních vítězů. Nakonec se žádná výprava nevrátila domů bez medaile.
Uskutečněný přebor je součástí sokolského přeboru všestrannosti, který kromě sportovní gymnastiky a šplhu zahrnuje ještě plavání a lehkou atletiku. Přebor v plavání se již konal 19.ledna ve Strakonicích a přebor v lehké atletice se uskuteční 4.května rovněž ve Strakonicích. Vítězové župního přeboru všestrannosti postoupí do celostátního finále v Brně a v Praze.

Pavel Bolek, vzdělavatel Sokolské župy Jihočeské
26.4.2013

 

Fotogalerie z akce zde.

Výsledky župního přeboru SG a šplhu v Písku 13.4.2013

Všechny kategorie v přílohách níže.

Vyslanci a delegáti tělocvičných jednot Sokolské župy Jihočeské se sešli 12.4.2013 na Valné hromadě v Českých Budějovicích. Hodnotili činnost první a stále jediné sloučené krajské župy v rámci celé České obce sokolské v osmém roce jejího trvání. Připomeňme, že Jihočeská župa vznikla sloučením tří „husitských“ žup (Husovy, Jeronýmovy a Žižkovy) dne 1. ledna 2005. V župě se sdružuje celkem 49 sokolských tělocvičných jednot z rozsáhlého území celého Jihočeského kraje, v nichž cvičí a sportuje více než 8 000 členů. Velice potěšitelné je, že téměř polovina z nich je mladší 18 let. Největší tělocvičné jednoty najdeme v Písku, v Českých Budějovicích a v Milevsku.

 

Celý text o valné hromadě je k nalezení v PDF příloze.

Vítězný oddíl T.J. Sokol Mirovice II v Okresním přeboru stolního tenisu – 10. 4. 2013

 

•  oddíl stolního tenisu ve složení  

Papoušek Karel – nar. 1959

Císař Jan – nar. 1965

Vaněček Josef – nar. 1962  

Šašek František – nar. 1961  

Kozubík Karel – nar. 1971  

se stal vítězem okresního přeboru ve stolním tenisu, jehož pořadatelem  

je Česká asociace stolního tenisu;

 

Více informací v příloze

V posilovně v přízemí Kulturního domu byly vyměněny koberce a pořízeno nové vybavení - boxovací pytel značky TOP TEN černé barvy o průměru 35 cm, váze 65 kg a výšce 180 cm;

 

Práce probíhaly postupně, jelikož se jedná o plochu o rozloze 112 m2. V hlavní posilovací a cvičební místnosti je koberec modré barvy, vedlejší boxovací místnost má koberec zelené barvy. Vybavení v obou místnostech bylo zároveň uspořádáno tak, aby cvičencům maximálně vyhovovalo.

 

Poděkování za organizaci a provedení revitalizace posilovny patří nejen Martinu Kovářovi (vedoucí oddílu posilovna), ale i všem jeho pomocníkům.

 

Fotografie a další informace najdete v PDF přílohách.

 • v pátek 15. března se konala v přísálí Kulturního domu volební valná hromada mirovických sokolů;
 • k 31. 12. 2012 měla Tělocvičná jednota SOKOL Mirovice II celkem 106 členů, kteří cvičili v průběhu roku 2012 v 6 oddílech;
 • nejpočetnější je oddíl aerobiku, kde pravidelně sportuje 44 žen a dívek, oddíl volejbalu má 22 členů – mužů a žen, do oddílu posilovna se zapsalo 19 členů, oddíl stolního tenisu má 8 členů, oddíl basketbalu 7 členů a florbal hraje 6 mladých nadšenců;
 • poděkování patří městu Mirovice za finanční příspěvek na činnost ve výši 50.000,- Kč, který byl využit na financování nákupu sportovního oblečení pro oddíl volejbalu, kurzu zumby pro cvičitelku, boxovacího pytle do posilovny, zateplení a opravu vodovodní šachty u klubovny, nákupu činek a karimatek pro aerobik, pořízení skříňky na hudební aparaturu do sokolovny a také na financování pravidelné revize zařízení sokolovny;
 • sokolská župa Jihočeská podpořila naší TJ finančním příspěvkem ve výši 6.211,- Kč;
 • náklady na elektrickou energii v sokolovně a v klubovně dosáhly výše 35.000,- Kč;
 • valná hromada schválila rozpočet na rok 2013, který kopíruje skutečné náklady na činnost v roce 2012;
 • podstatným bodem jednání byly volby výboru jednoty na období 2013 – 2016;
 • valná hromada zvolila starostkou jednoty Ing. Bc. Marii Hrdinovou, místostarostou Jana Trču, jednatelkou Věru Drnkovou, hospodářkou Zdeňku Císařovou, náčelníkem Jana Hejlíka, náčelnicí Ladu Haškovou, vzdělavatelem Bohuslava Tuháčka a kronikářkou Mgr. Naděždu Červenkovou;
 • zbývajícími členy výboru jednoty Františka Hájka, Karla Papouška, Mgr. Martinu Vaněčkovou, Martina Kováře a Miroslavu Maříkovou;
 • předsedkyní kontrolní komise byla zvolena Milena Doupovcová, členkami kontrolní komise Václava Nováková a Věra Schneiderová.

 

Fotogalerie a informace v PDF příloze níže

Poděkování sponzorům plesu – 25. 1. 2013

 • v pátek 25. ledna zahájila v sále Kulturního domu další tradiční SOKOLSKÝ PLES starostka jednoty Marie Hrdinová;
 •  k tanci i poslechu dlouho přes půlnoc hrála hudební skupina MIX;
 • Tělocvičná jednota SOKOL Mirovice II tímto děkuje všem sponzorům, kteří svými dary přispěli do tomboly (večerní i půlnoční), a tak podpořili rekreační sport v Mirovicích;
 • za předtančení patří poděkování sokolkám ze skupiny LINE DANCE.

 

Více v příloze.

Výsledky župního kola ZZZ v příloze.

Informace a fotografie z  letního volejbalového turnaje v Mirovicích ze dne 30. 6. 2012 najdete z PDF příloze

Dětský den se povedl – 23. 6. 2012 - T. J. Mirovice

Shrnutí dětského dne pořádaný T. J. Mirovice ke stažení v příloze.

Výstava o historii a současnosti Volynského sokola při příležitosti oslav 150 let od založení České obce sokolské

5. června - 31. srpna 2012

Stará radnice, Volyně

 

Výstava Volyně

 

 

 

 

Župní přebor - Atletika 2012

Výsledky v příloze.

Župní přebor - Šplh 2012

Výsledky v příloze.

Župní přebor - Sportovní gymnastika 2012

Výsledky v příloze.

Oslava 150 let České obce sokolské na Jarmarku – 4. 5. 2012 - Informace a fotografie  najdete z PDF příloze

Výsledky župního přeboru v plavání v příloze.

Kdo má uveden čas, ale není vyhodnocen, doplavával až v náhradním termínu 21.4.2012 v Písku.

Vítězství T.J. Sokol Mirovice II v OP stolního tenisu – 19. 4. 2012

 • oddíl stolního tenisu ve složení Císař Jan – nar. 1965, Císař Jan ml. – nar. 1990, Kozubík Karel – nar. 1971, Papoušek Karel – nar. 1959, Šašek František – nar. 1961 a Vaněček Josef – nar. 1962 se stal vítězem okresního přeboru ve stolním tenisu, jehož pořadatelem je Česká asociace stolního tenisu;
 • oddíl TJ SOKOL Mirovice avšak z časových a organizačních důvodů postoupil právo postupu do krajské soutěže na další oddíly v tabulce;
 • bližší informace k průběhu sezóny jsou k dispozici na adrese: http://stis.ping-pong.cz/htm/soutez.php?id=535&rocnik=2011&oblast=420305
 • všem hráčům gratulujeme k úspěchu v této okresní soutěži.

 

 Soupiska a detaily v příloze zde.

Výsledkovou župní listinu ZZZ 2011 najdete zde.

Nejúspěšnější sportovce Sokolské župy Jihočeské v roce 2010 najdete zde.

Výsledky najdete zde.

Článek najdete zde.