Vrcholem každé sezony je pro členy sokolské sportovní všestrannosti účast na celorepublikových Přeborech ČOS. Přebory mladšího žactva se letos konaly netradičně v Prostějově. Od pátku 27. května do neděle 29. května reprezentovala Sokolskou župu Jihočeskou skupina 8 cvičenců: Ondřej Honzík, Petr Molík, Veronika Matějková, Martina Koňáková a Kateřina Müllerová z Milevska a Antonín Hašek, Ivo Sobotka a Vanda Knettigová z Písku. V silné konkurenci vybojovali Ondřej Honzík, Antonín Hašek, Vanda Knettigová a Veronika Matějková stříbrnou medaili v soutěží družstev v kategorii mladší žactvo I. V jednotlivcích si nejlépe vedli Petr Molík z Milevska (celkově 4.místo v kategorii mladší žáci II), Ondřej Honzík z Milevska (celkově 5.místo v kategorii mladší žáci I) a Vanda Knettigová z Písku (celkově 7.místo v kategorii mladší žákyně I).

P5310563a

O čtrnáct dní později vyjela skupina staršího žactva, dorostu, mužů a žen na celorepublikový Přebor ČOS do Prahy. Jihočeskou župu reprezentovali Pavla Molíková, Štěpán Pokorný, Karolína Řezáčová a Bára Sulanová ze Sokola Milevsko, Jan Suk, Marek Matoška, Martin Matura, Jindřich Kropáček, Kateřina Suková, Andrea Matošková, Kateřina Veličková a Kristýna Jiroutová ze Sokola Písek a Jan Trnka ze Sokola Čtyři Dvory. Přebor sportovní gymnastiky a šplhu se konal v Tyršové domě na Malé Straně. Atletika se uskutečnila na stadionu Na Kotlářce v Dejvicích a poslední bodíky přibývaly opět v bazénu v Tyršově domě. Jihočeská župa si vedla skvěle. Štěpán Pokorný z Milevska zvítězil v kategorii Starší žáci IV. Kategorii dorostenců zcela ovládli Jihočeši. Zvítězil Jan Suk z Písku, stříbro vybojoval Jan Trnka ze Čtyřech Dvorů a bronz Marek Matoška z Písku. V kategorii mužů zvítězil Martin Matura z Písku. Také kategorii starší žákyně III ovládli Jihočeši. Zvítězila Pavla Molíková a bronz vybojovala Bára Sulanová, obě z Milevska. V kategorii starší žákyně IV získala stříbro Kateřina Suková z Písku. Z celkového počtu 24 rozdělených medailí si Jihočeská župa odvezla 8, tedy plnou třetinu.

P6140900a

Všem našim reprezentantům děkujeme a vítězům blahopřejeme!

Pavel Bolek, vzdělavatel