Mimořádného úspěchu v letošním roce dosáhli naši reprezentanti z oddílu Čtyřlístek ze Sokola Kamenný Újezd na celorepublikovém finále v Zálesáckém závodě zdatnosti (ZZZ). Letos dokonce v obou kategoriích – žactvo (11 – 14 let) a dorost (15 – 17 let). Finálový závod se letos konal 23.5.2016 v Proseči pod Ještědem na Liberecku. Poprvé v historii družstvo Sokolské župy Jihočeské získalo Zlatou sekeru pro vítěze v kategorii žactvo. Vylepšili jsme tak loňské druhé místo, kdy nám to první uteklo o vlásek. Tentokrát hlídka ve složení Veronika Chalupová, Anna Ondřichová, Valentýna Šmejkalová a Josef Fiala zvítězila s velikým náskokem, čímž zužitkovala poctivou přípravu v předchozích třech měsících. Ani hlídka dorostu ve složení Lenka Bartošová, Eliška Filausová, Viktor Ondřich a Petr Švanda svým pátým místem nezklamala, vzhledem k tomu, že byla zdaleka nejmladší z celkového počtu 18 hlídek. Však také vloni tato hlídka v mírně pozměněné sestavě získala zmiňované druhé místo v kategorii žactvo.

zzz prosec1

Sladkou tečkou úspěšného víkendu byl příjezd celého týmu autobusem do Kameňáku, kde kamarádi a rodiče připravili veliký transparent a za skandování "ať žije Čtyřlístek" vítali své vítěze při výstupu z autobusu.

Všem moc děkujeme a vítězům blahopřejeme!

 

Pavel Bolek, vzdělavatel župy

Informace a foto převzaty z článku Jirky Ambrože, Sokol Kamenný Újezd