Výsledky přípravek a žáků na turnajích GP ČR v září a říjnu:

Jako první zahájili novou soutěžní sezónu naši nejmladší badmintonisté, žáci a přípravky. Ještě před jejím zahájením využili letní přestávku k přípravě na několika soustředěních. Nejmladší, přípravky využili pozvání badmintonistů z Tábora do Pracova, kde se připravovali pod vedením Ondry Madara. Ríša Šimoník se zúčastnil soustředění v Brně a v Českém Krumlově.

David Dvořák a Lucka Koubová získali první místa.

Na turnaji přípravek v Táboře 4. 10. 2014 reprezentovali Sokol Vodňany David Dvořák a Lucka Koubová výborně, když získali shodně první místa ve dvouhře. Gratulujeme.badminton 02

Tereza Bouberlová dvakrát první.

Na turnaji GPD U 13 a U15 v Českých Budějovicích 11. 10. 2014 hrálo 6 hráčů Sokola Vodňany. V kategorii mladších žáků Tereza Bouberlová vybojovala první místa ve dvouhře a ve čtyřhře. První místo získali také Alan Buchtele a Fanda Mrvík ve čtyřhře. Alan připojil třetí místo ve dvouhře. V kategorii starších žáků Marina Hortová získala třetí místo ve smíšené čtyřhře a spolu s Katkou Hazukovou třetí místo ve čtyřhře. Gratulujeme.

David Dvořák první i v Českých Budějovicích

Na turnaji přípravek 25. 10. 2014 v Českých Budějovicích se představilo 6 nejmladších hráčů Sokola Vodňany. Nejvíce se dařilo Davidu Dvořákovi. Stejně jako před 3 týdny v Táboře turnaj vyhrál. Gratulujeme.

Výsledky:

Chlapci 2004 - Josef Kuča 4. místo.
Dívky 2004 – Lucie Koubová 7 .místo.
Chlapci 2005 – David Dvořák 1. místo, Vojtěch Hort 4. místo.
Chlapci 2006 – Jakub Bouberle 5. místo.
Dívky 2006 – Bára Bouberlová 4 .místo.

badminton 03

Turnaj GP D dospělých 11. 10. 2014 Vodňany

Pro dospělé začala badmintonová sezóna na jihu Čech turnajem GP kategorie D ve Vodňanech 11. 10. 2014. Badmintonový oddíl Sokola Vodňany uspořádal další z povedených turnajů, na který přijelo 24 hráčů a hráček z osmi oddílů jižních a západních Čech.

Vodňanský přebor smíšených družstev 6. ročník 1. kolo

Mezi vodňanskými badmintonisty oblíbená soutěž Vodňanský přebor smíšených družstev vstoupil v sobotu 25. 10. 2014 již do šestého ročníku. 20 hráčů a hráček bylo před zahájením prvního kola rozlosováno do šesti družstev. Družstva se utkala systémem každé s každým. V pěti kolech se odehrálo celkem 60 zápasů, které určily průběžné pořadí po prvním kole. Družstvo Pako v čele s Míšou Pavlisem a se dvěma obhájci titulu z loňska Evou Kolářovou a Pepou Petrůvem prošlo prvním kolem bez ztráty kytičky a tak má nakročeno k zisku putovního poháru. Druhou a třetí pozici drží družstva Neviditelní a PKL. Obě na vedoucí Pako ztrácí shodně 4 body.
Průběžné pořadí po prvním kole:
1. Pako 15 bodů. Sestava: Michael Pavlis, Josef Petrův, Eva Kolářová.
2. Neviditelní 11 bodů. Sestava: Michal Vojta, Vladimír Marek, Jindřiška Kormanová.
3. PKL 11 bodů. Sestava: Pavel Nečas, Libor Hazuka, Květa Chocholová.
Další pořadí – 4. Podzim 9 bodů, 5. Babolat 8 bodů, 6. Šimčam 6 bodů.

I když si družstvo Pako vytvořilo v prvním kole čtyřbodový náskok, může ještě druhé kolo hodně změnit. O konečném pořadí a o tom kdo získá do ročního držení putovní pohár pro vítěze 6. ročníku se tak rozhodne ve druhém kole příští rok na jaře - konkrétně 28. 3. 2015.