Slavnostním večerním programem vyvrcholily v sobotu 23. května oslavy 90. výročí otevření Tyršova domu. Akce k tomuto jubileu probíhaly po celý týden od 18. května a byly součástí celoročního projektu SokolGym, jímž si Česká obec sokolská připomíná 25 let od svého znovuobnovení.

Již vpodvečer v pátek 22. května se v areálu Tyršova domu konala řada akcí, jako vystoupení folklorního souboru Dykyta v Michnově paláci a představení Nového cirkusu ve velké tělocvičně.

Hlavní program oslav se konal v sobotu, kdy již  od rána probíhaly v Tyršově domě soutěže Všesokolských her, v nichž své síly, dovednosti a znalosti změřilo 9 krajských družstev.

Po celý den se také konala řada workshopů s tématikou parkouru, rope skipingu, zdravotní tělesné výchovy. Zároveň od rána probíhaly na venkovní ploše zkoušky hromadných skladeb a v pozdní odpoledne jejich generálka. Souběžně s generálkou se o kulturní zážitek postaral folklorní soubor Formani ze Sokola Slatiňany, který vystoupil v Michnově paláci a poté se v přestávce mezi generální zkouškou a slavnostním večerním představením postaral o dobrou náladu svým spontánním vystoupením na nádvoří před Michnovým palácem, při němž si mohl zatančit každý, kdo měl chuť.

Večerní slavnostní program byl zahájen úderem půl deváté, kdy Sokolská stráž vpochodovala se státní vlajkou a prapory k základním kamenům Tyršova domu, na něž v zápětí cvičenky z hromadných skladeb zavěsily pamětní věnečky. Poté krátce vystoupila starostka ČOS sestra Hana Moučková, která tak celý slavnostní program zahájila. Poté se již na ploše střídala jednotlivá vystoupení: hromadné skladby Koncert, Jsme kočky, vystoupení moderních gymnastek, hromadné skladby Zimní sen a Generation together, vystoupení experimentálního žonglování, rope skiping a Amanitas – ohnivé divadlo na poli Nového cirkusu. Následovala skladba Pro radost, vystoupení AirGym a skladba S úsměvem. Po nich švýcarští hosté předvedli ukázku cvičení na kruzích a jako závěrečnou skladbu diváci zhlédli premiéru skladby „25 let znovu spolu“, která je průřezem sletových skladeb mužů z novodobých všesokolských sletů. Do programu byl rovněž zařazen vstup projekce, kdy se na venkovní stěnu tělocvičny T1 promítaly záběry z otevření Tyršova domu před 90 lety. Do programu byly rovněž vloženy dva vstupy Všesokolských her – v prvním se odehrála závěrečná soutěž her a ve druhém byly vyhlášeny výsledky.

V soutěži zvítězilo družstvo Sokolské župy Jihočeské ve složení:

Martin Matura - Sokol Písek - vedoucí družstva
Jindřich Kropáček - Sokol Písek
Jiří Persona ml. - Sokol České Budějovice
Ingrid Váchová - Sokol České Budějovice
Dominika Oulická - Sokol Husinec
Dominika Koutníková - Sokol Milevsko

hry 01

Nedělní tečku za víkendovým programem udělal symbolický orientační běh na Petříně s prospěchem pro občanské sdružení LATA.

Joomla! konzole ladění chyb