Vytisknout
Kategorie: Zprávy odboru sportu

V posledním měsíci roku 2015 pořádali badmintonisté Sokola Vodňany ve vodňanské městské hale 4 turnaje. Jaké byly výsledky:

Obhájce titulu zahájil sezónu skvěle

První kolo Krajského přeboru smíšených družstev dospělých uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Vodňany. Hrálo se v městské hale ve Vodňanech 5. 12. 2015. Letos se přihlásila 3 družstva. Z nich do soutěže vstoupilo nejlépe družstvo domácích, které obhajuje titul, když dokázalo vyhrát nad oběma svými soupeři s výborným celkovým skóre 11:3 na zápasy. Do roku 2016 tak vstoupilo na čele tabulky. Gratulujeme.
Druhé kolo se hraje v Táboře 23. 1. 2016.

bad foto1

Obhájce titulu Sokol Vodňany vstoupil do nového ročníku krajského přeboru II. tř. skvěle – nastoupil v této sestavě: vzadu zleva Lukáš Plachta, Michael Pavlis, Michal Vojta, Sylvie Vojtová, vpředu zleva Hana Čížková, Eva Kolářová. Foto: Pavel Votava

Vodňanský kapr - 19. ročník – dva kapři zůstali doma

Badmintonisté Sokola Vodňany s podporou Města Vodňany a Městského hospodářství Vodňany uspořádali již 19. ročník tradičního a velmi oblíbeného turnaje Vodňanský kapr. Pořadatelé pro vítěze turnaje připravili 5 vodňanských kaprů, poháry a medaile.
Turnaj je zařazen do seriálu turnajů Grand Prix České Republiky. O ceny si přijelo zahrát 34 hráčů a hráček z 12 oddílů jižních a západních Čech a z Prahy.
Skvělá zpráva je, že 2 kapři zůstali doma. Prvního vybojovali Michal Vojta a Tomášem Plundrichem za 1. místo ve čtyřhře mužů. Druhého Eva Kolářová s Hankou Čížkovou za 1. místo ve čtyřhře žen. Z hráčů a hráček Sokola Vodňany byla nejúspěšnější Eva Kolářová, která získala kompletní sadu umístění na stupních vítězů. K prvnímu místu ve čtyřhře přidala druhé místo ve dvouhře a třetí místo ve smíšené čtyřhře, kde hrála s Michalem Vojtou. Na stupně vítězů se prosadil také Libor Hazuka za 3. místo ve čtyřhře. Gratulujeme.

2. místo: Kovařík Petr, Mirvald Václav - Keramika Chlumčany, Spartak Chrást
3.- 4. místo: Hazuka Libor, Multuš Vítězslav - Sokol Vodňany, SK Badminton Tábor

3. - 4. místo: Vojta Michal, Kolářová Eva - oba Sokol Vodňany
3. - 4. místo: Kudláček Josef, Kudláčková Veronika - Sokol Křemže, TJ ČZ Strakonice

bad foto2

Vítězové 19. Ročníku turnaje ovodňského kapra – zleva Václav Mirvald, Tomáš Knopp, Zuzana Matoušková a vodňaští Michal Vojta, Eva Kolářová, Hana Čížková, Tomáš Plundrich. Foto: Pavel Votava

Vánoční turnaj žáků Sokola Vodňany 20. 12. 2015

Na zlatou neděli 20. 12. 2015 uspořádali v městské hale, trenéři a dospělí hráči vánoční turnaj pro žáky badmintonového oddílu TJ Sokol Vodňany. Podle výkonnosti byli hráči rozděleni do 3 skupin. Celkem hrálo 15 dětí, kterým z hlediště fandili rodiče, sourozenci a další diváci. Vítězové, ale i ostatní účastníci získali drobné ceny.

Výsledky:

Mladší žáci - pokročilí:

1. Jakub Hazuka, 2. Jakub Bouberle, 3. Hazuka Jiří, 4. Ondřej Falář

Mladší žáci a přípravky:

1. Vojtěch Holý, 2. Barbora Bouberlová, 3. Tereza Mrázová, 4. Linda Novotná, 5. Aleš Sochor

Přípravky – začátečníci:

1. Matyáš Klucký, 2. Kryštof Vebr, 3. Petr Sochor, 4. Jiří Novotný, 5. Alžběta Vebrová, 6. Aneta Mrázová.
Děkujeme trenérům v čele s Pavlem Votavou, za celoroční přípravu našich žáků.

Turnaj rodinných párů 27. 12. 2015:

Již tradičně se vodňanští badmintonisté rozloučili se starým rokem turnajem rodinných párů. Letos se hrálo již po patnácté a zahrát si přišlo 16 párů. Nejprve se hrálo ve čtyřech kvalifikačních skupinách a dál o konečné umístění opět ve skupinách. Celkovým vítězem se stali, Jindřiška Kormanová s Miroslavem Kluckým, druzí byli sourozenci Pepa a Míša Petrůvů třetí pak Eva Kolářová se strejdou. Gratulujeme.