Děvčata z oddílu FiLii se i letošní školní rok připravovaly na novou soutěžní sezónu, která je již v plném proudu. První závody i vystoupení už mají za sebou a další je čekají. Ale začněme od začátku.

Holky pravidelně trénují každý pátek, při nácviku sestav se na podzim scházely i v neděli. Letos máme dva soutěžní týmy. Mladší sedmičlenný tým děvčat je ve věku 46 let a nacvičil sestavu KROKODÝLCI. Starších děvčat je osm, ve věku 1015
let se skladbou COLOUR GIRLS. Abychom holkám trochu ulevily od klasického aerobiku, sestavu jsme letos složily z orientálního tance se závoji a tanečního aerobiku.

color

Začátkem roku jsme opět pro rodiče a přátele našeho oddílu připravily novoroční předváděčku. Zde se prvně všechna děvčata předvedla s novými sestavami, i v novém závodním oblečení. 24.1.2016 se oba týmy předvedly na první letošní soutěži “Česko se hýbe”. V kategorii do 8 let nováčci se utkaly naši Krokodýlci ještě s dalšími třemi soupeři. Nakonec si vybojovali 4. místo. V kategorii 11-13 let nováčci bylo celkem 7 týmů, naše děvčata skončila na výborném 4. místě. Zajistila si tak postup do republikového finále Česko se hýbe, které bude 3.6.2016 v Praze.

Hned na začátku února jsme měly vystoupení na sokolských šibřinkách pro děti v Českých Budějovicích, kde se předvedla skladba Colour Girls. V březnu (19.3.) nás čekala již tradiční sokolská akce v Praze - Přehlídka pódiových skladeb a aerobic team. I na tuto
akci jela pouze starší děvčata. Prckové se kvůli nemocem nemohli zúčastnit.

Duben byl pro nás měsícem mnoha úspěchů, ale i úrazů. První úspěchy jsme sbíraly na soutěži jednotlivců “O princeznu junior aerobiku”, pořádanou TJ Sokol Komárov. Zde děvčata cvičí podle lektora. Čím starší kategorie, tím více musí děvčata předvést. Bylo zde vypsáno 9 kategorii, nás oddíl jich obsadil 5. A zde máme výsledky:
0. kat. (ročník 2011 a mladší): Sárinka V. 3. místo, Leuška Z. 5.místo
1.kat (ročník 2010): Majda F. 2.místo, Majda N. 6.místo, Verča V. 10.místo
5.kat. (ročník 2006): Rézka F. 3.místo, Barča V. 7.místo
6.kat. (ročník 2005): Terka H. 13.místo
8. kat. (ročník 20022001): Verča G. 5.místo, Klárka M. 6.místo

krokodylci

Sokolská župa Jihočeská 17.4.2016 pořádala svou 1. župní akademii. Akce se konala v českobudějovické sokolovně a my samozřejmě nemohly chybět. Představily se zde obě skladby. Aby toho nebylo málo, další víkend 23.4.2016 jsme měly hned dvě akce v jeden den. Dopoledne jsme se zúčastnily semifinále MIA Festivalu v Českých Budějovicích. Zde v nejmladší kategorii do 6 let soutěžili Krokodýlci a získali 1. místo. Starší děvčata ve své kategorii obsadila 3. místo. Oba týmy si těmito krásnými výsledky vybojovaly postup na finále MIA Festivalu v Lucerně v Praze. Odpoledne jsme ještě vystupovaly na maškarním plese v Nemanicích.

V květnu jsme se zúčastnily dalšího semifinálového kola MIA Festivalu v Českém Krumlově. Opět soutěžily obě skladby. Krokodýlci si vybojovaly 1. místo a Colour girls krásné 2. místo. Byla zde vypsána i soutěž jednotlivců, cvičení podle lektora. V kategorii 12-16
let se nám dařilo. Sabča E. vybojovala 1. místo a Zuzka M. 2. místo. V mladší kategorii 6-11 let jsme se neumístily, ale všechna děvčata odcvičila na výbornou. Na obě finále se nominují týmy z celé ČR. Jak děvčata dopadnou ve finálových soubojích se
dozvíte v dalším čísle. Držte nám palce.

Jitka Valentová, cvičitelka