O víkendu 8. a 9. června se na několika pražských sportovištích konal Přebor ve sportovní všestrannosti. Jeden z nejtěžších závodů, který kombinuje atletiku, gymnastiku, šplh a plavání. Všech deset disciplín je rozloženo do dvou dnů. Z Jihočeské župy nás jelo reprezentovat osm všestranných závodníků z Milevska (Martina Koňáková, Kateřina Müllerová, Natálie Kozáková, Petr Molík, Bára Sulanová a Pavla Molíková) a šest z Písku (Jan Šíma, Linda Kropáčková, Kateřina Suková, Andrea Matošková, Jan Suk a Marek Matoška)

Klání se zúčastnilo skoro 180 závodníků a závodnic. V Tyršově domě na Malé Straně soutěžily mužské složky ve sportovní gymnastice a šplhu, ženské složky závodí ve vedlejší Nosticově tělocvičně. Atletické disciplíny proběhly na Stadionu Mládeže Na Kotlářce v Dejvicích a poslední disciplínou víceboje bylo plavání, které proběhlo v neděli opět v Tyršově domě.

V gymnastice se jedná v mužských složkách o tyto discipliny - kruhy, přeskok, bradla, hrazdu a prostnou. Dívky a ženy bojovaly ve čtyřech  disciplínách - přeskok, hrazda, kladina a prostná. Všechny kategorie pak kromě dorostenek a žen absolvují ještě závod ve šplhu. V atletice závodili všichni ve sprintu (60 až 100 metrů), hodu kriketovým míčkem či vrhu koulí, skoku dalekém a vytrvalostním běhu (600 až 1500 metrů). Víceboj pak dovršil plavecký sprint (50 nebo 100 metrů).

Jihočeši trhali osobní rekordy a celkově vybojovali úžasných 31 medailí a domů dovezli 4 z 8 možných titulů. Titulem Přeborník ČOS v sokolské všestrannosti se tak může pyšnit Martina Koňáková, Bára Sulanová, Pavla Molíková z Milevska a Marek Matoška z Písku.

 

 

Výsledky st. žactva zde (plavání, šplh, gymnastika, atletika, celkově):

Žákyně III:

Martina Koňáková (4.,1.,16.,1., celkově 1. místo)

Kateřina Müllerová (1.,5.,18.-19.,2., celkově 2. místo)

Natálie Kozáková (12., 3.-4., 8., 3., celkově 3. místo)

Žákyně IV:

Bára Sulanová (3., 1., 5.-6., 1., celkově 1. místo)

Linda Kropáčková (10., 26., 5.-6., 12.,  celkově 8. místo)

Dorostenky

Pavla Molíková (4., nešplhá se, 2.,1.,celkově 1. místo)

Andrea Matošková (1., nešplhá se, 4., 6., celkově 2. místo)

Kateřina Suková (2., nešplhá se, 3., 9., celkově 4. místo)

Žáci III:

Petr Molík (3.,2.,9.,2.,celkově 3. místo)

Jan Šíma (14.,14.,7.,11., celkově 10.místo)

Jan Dolista (8.,5.,14.,5., celkově 11. místo)

Žáci IV:

Ondřej Řezba (10.,11.,11.,11.,celkově 10. místo)

Muži:

Marek Matoška (3., 3., 1.,1., celkově 1.místo)

Jan Suk (2.,6.,3.,6., celkově 4. místo)

 

Napsala Petra Molíková