V sobotu 18.1.2020 se sešla ve Vyšším Brodě kompletní Jihočeská špička stolních tenistů na nejprestižnějším turnaji sezony. Z našeho oddílu se jej zúčastnili Filip Korbel, Ondřej Doležal a Jan Ondráček. Tato malá výprava byla velmi úspěšná. Filip nastupoval do turnaje jako nasazená trojka a až do semifinále prošel bez ztráty jediného setu. V semifinále se utkali čtyři nejvýše nasazení hráči. Filip ve více než hodinovém zápase přehrál Michala Vávru 4:3 a následně ve finále porazil i Milana Zaunmüllera 4:2. Výborné je také šesté místo Ondry Doležala. Ondra měl pak i velký podíl na vítězství ve čtyřhře, kde naše dvojice musela zvládnout tři těžké pětisetové zápasy, včetně finále.

Výsledky: 1. F. Korbel (TJ Sokol Studená), 2. Zaunmüller, 3.-4. Vávra (oba v zahr.) a Slapnička (ČZ Strakonice), 5.-8. Duspiva (v zahr.), O. Doležal (TJ Sokol Studená), M. Bauer (v zahr.) a P. Kortus ml. (Pedagog ČB), debl: 1. F. Korbel, O. Doležal (TJ Sokol Studená), 2. Zaunmüller, Heinzl (Vodňany), 3.-4. M. Bauer, Kaštánek (Prachatice) a Slapnička, Novotný (ČZ Strakonice).

 

Tomáš Mastný

Starosta T. J.