V sobotu 29. dubna 2017 uspořádal oddíl stolního tenisu T.J. Sokol Volyně již 9. ročník turnaje trojčlenných družstev ve stolním tenise organizovaný jako otevřený přebor Sokolské župy Jihočeské. Ve volyňské sokolovně se sešlo celkem 10 družstev, která byla rozlosována do 2 skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým. Do čela skupin byla nasazena vítězná družstva dvou předcházejících ročníků turnaje - Sokol Vodňany (Turek, Borovka, Svoboda) a Sokol Studená (Maňhal ml., Zejda, Maňhal st.).

Oba týmy potvrdily oprávněnost nasazení a své skupiny vyhrály. V semifinálových utkáních se střetly s druhými družstvy opačných skupin a Vodňany výsledkem 4:0 porazily Sokol Suchdol nad Lužnicí „A“ (Dvořák, Kropík, Janda), Studená přehrála družstvo Sokola Velké Popovice (Děd, Lambert, Ivan) v poměru 4:1. Ve finále pak Vodňany zvítězily nad Studenou 4:1 a obhájily tak loňské prvenství. V utkání o 3. místo porazily Velké Popovice „áčko“ Suchdola nad Lužnicí jednoznačným výsledkem 4:0. Družstva na 3.-5. místech ve skupinách si zahrála o konečné pořadí. V zápase o celkově 5. místo se střetlo spojené družstvo Sokolské župy Blanické (Šteflíček, Dohnal, Růžička) se Sokolem Suchdol nad Lužnicí „B“ (Trsek, Průcha, Šubrt), přičemž úspěšnější byli reprezentanti Blanické župy, když zvítězili 4:1. Utkání o 7. místo proti sobě svedlo obě družstva pořádajícího Sokola Volyně, kdy „A“ tým (Valašík, Šišková, Chalupa, Hraše) zvítězil nad „B“ týmem (Žíla, Toninger, Nestřeba, Hosnedl) v poměru 4:0. O 9. místo si zahrála poslední družstva ze základních skupin, Sokol Tábor (Kamiš, Kašpar, Vašíček, Hirko) zvítězil 4:1 a na celkově poslední místo tak odsoudil družstvo Sokola Zliv (Vobr, Michálek, Hovorka, Šimek).

volyne stolni tenis

Na závěr starostka T.J. Sokol Volyně Olga Holoubková spolu s hlavním organizátorem turnaje Radkem Chalupou předali poháry družstvům na medailových pozicích a diplomy všem účastníkům. Všechna družstva si navíc odvezla zajímavé věcné ceny díky tradičním sponzorům volyňského stolního tenisu - dík patří zejména firmám Jatky Hradský Strakonice, Řeznictví-uzenářství Staněk Volyně, Luboš Šrámek Catering a Elsa Elektro Písek. „Volyňské trojčlenky“ si již našly své pevné místo v závěru ping-pongové sezóny, tradiční účastníci se na turnaj rádi vracejí a pravidelně přibývá též někdo nový. Letos organizátory potěšil zájem dvou zástupců Středočeského kraje. Při závěrečném přátelském posezení většina zúčastněných přislíbila, že do Volyně rádi dorazí i za rok, kdy se bude konat jubilejní 10. ročník turnaje.

 

Radek Chalupa
předseda oddílu stolního tenisu T.J. Sokol Volyně

Joomla! konzole ladění chyb