Z Jihočeské župy přijelo do Prahy 48 dětí, aby zde předvedly skladbu Děti, to je věc! Z toho bylo 16 dětí z Milevska a dalších 32 dětí z Českých Budějovic, Čtyřech Dvorů a Volyně. Náš župní cvičební celek na počet 64 doplnilo 16 dětí z Říčan z župy Barákovy. Cvičení bylo náročné, protože každé dítě mělo v sestavě trochu jiný úkol. Navíc děti účinkovaly v obou hlavních programech, takže absolvovaly kromě nácviku a dvou vystoupení také dvě projížděcí zkoušky a dvě generálky. Podle hodnocení diváků i cvičitelů to zvládly dobře, skladba se jim povedla a odměnou jim byl potlesk a hezký pocit na stadionu. Během nácvikového týdne si mnoho dětí našlo čas také na účast ve sletovém průvodu, noční výstup na Petřín, návštěvu bludiště, hvězdárny, koupání v bazénu, výlet do ZOO, výpravu do Divoké Šárky, lezení po provazech v Lanovém centru Bráník, prohlídku Pražského hradu, Království železnic a návštěvu představení Sokol Gala v O2 aréně. Chcete-li se podělit o dokumentační fotografie, pošlete nám je do naší župní fotogalerie. Zatím máme k dispozici fotografie dětí z Milevska, které najdete ve fotogalerii Děti, to je věc! Milevsko v Praze.