Zprávy z akcí

Tato stránka obsahuje vybrané články o uskutečněných akcích pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župa. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

 

V sobotu 13. 5. 2023 proběhly v Českých Budějovicích župní přebory v atletice. Zúčastnilo se jich 227 závodníků z 10 tělocvičných jednot - Českých Budějovic, Boršova nad Vltavou, Hluboké nad Vltavou, Jistebnice, Křemže, Milevska, Olešnice, Písku, Sepekova a Strakonic.

Všem závodníkům děkujeme za účast, vítězům patří zasloužená gratulace a těm nejlepším, kteří absolvovali celý přebor a postupují do celostátního kola přejeme hodně úspěchů - zlomte vaz!

Výsledky naleznete v přílohách.

Fotografie z akce: https://sokolcb.rajce.idnes.cz/Zupni_prebory_v_atletice_v_sobotu_13_._5._2023_v_Ceskych_Budejovicich./

V neděli 2. 4. 2023 proběhly v Písku župní přebory ve sportovní gymnastice a šplhu. Své síly si poměřilo 172 závodníků z 9 Tělocvičných jednot Sokol - Českých Budějovic, Boršova nad Vltavou, Křemže, Milevska, Olešnice, Písku, Strakonic, Volyně a  dokonce až  Kunratic. Závod byl skvěle organizačně zajištěn, za což patří velký dík především br. Martinu Maturovi. Závodníci byli na závody skvěle připraveni a jediným šrámem na celé akci tak bylo pozdní přihlašování účastníků, které organizátora připravilo zbytečně o drahocenný čas.

Výsledky najdete v příloze.

Sláva vítězům a čest poraženým!

 

Přílohy
FileFile size
Download this file (splh.pdf)výsledky šplh218 kB
Download this file (gymnastika.pdf)výsledky sportovní gymnastika175 kB

V sobotu dne 14. 1. 2023 proběhl ve Strakonicích župní přebor v plavání. Zúčastnilo se jej 124 závodníků a závodnic z celkem 6 T. J. Sokol - Českých Budějovic, Boršova nad Vltavou, Křemže, Milevska, Písku a Volyně. Strakoničtí Sokolové zvládli přípravu závodu na jedničku, a tak kromě vlastních závodů zbyl čas i na oblíbené štafety.

Sláva vítězům a čest poraženým! Výsledky všech věkových kategorií naleznete v příloze.

Již nyní se těšíme se na další přebory, tentokráte na sportovní gymnastiku a šplh, které proběhnou dne 2. 4. 2023 již tradičně v Písku.

 

Milevští sokoli zatím nemohou do tělocvičny, proto využili hezkého počasí a 4. května 2021 vyrazili na cyklovýlet po stopách místního pytláka. Cestou našli pytlákovy poznámky, mapu a nakonec i schovaný úlovek, který si opekli k večeři. Celou trasu připravili sami chlapci. O zážitky z výletu se s nimi můžete podělit na Youtube  Pytlákův úlovek - foto a Pytlákův úlovek - video.

Je to již 155 let, kdy 15. listopadu 1865 zemřel Jindřich Fügner a 19. listopadu tomu bylo 75 let od úmrtí Jana Gajdoše. Malé ohlédnutí za jejich životem sepsala ses. Olga Holoubková, župní vzdělavatelka.

Přílohy
FileFile size
Download this file (2.pdf)Jan Gajdoš129 kB
Download this file (1.pdf)Jindřich Fügner145 kB

Datum 22. října 1898 je velmi významné, neboť se toho dne narodila osobnost, na kterou vzpomínáme dodnes. Svými činy a odhodláním se nesporně stala inspirací nejen generaci své doby, ale i generacím budoucím. A její odkaz je připomínán s respektem a úctou, kterou si dozajista zasluhuje.

Jistě, z textu a z pouhého data narození lze asi těžko uhodnout, o koho se jedná Možná, že jen ti historie znalí, budou vědět. Ostatní však rychle pochopí, jakmile pohlédnou na fotografii v příloze. 

Více informací si nakonec můžete přečíst v článku, který napsala sestra Olga Holoubková, župní vzdělavatelka.

Ještě jedna malá nápověda, která se skrývá pod čísly 7,2.

 
 
 
 
Přílohy
FileFile size
Download this file (1.jpg)?109 kB
Download this file (2.pdf)Článek200 kB

Joomla! konzole ladění chyb