Notice: Undefined variable: enhancedOutput in /www/sites/5/site33425/public_html/plugins/system/GoogleAnalytics/GoogleAnalytics.php on line 56
Zprávy z akcí - Sokolská župa jihočeská

Zprávy z akcí

Tato stránka obsahuje vybrané články o uskutečněných akcích pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župa. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

 

ČOS vyhlásila ke 100. výročí založení republiky výtvarnou soutěž pro děti do 18 let v 5 věkových kategoriích s názvem Sokolíci malují. Tématem měl být obrázek ze života v Sokole namalovaný libovolnou technikou. Z T.J. Sokol Volyně se do tohoto projektu zapojilo 18 dětí. Ve své kategorii se na 3. místě umístila Aneta Pacáková, která získala za svůj obrázek gymnastek pěknou cenu.

V sobotu 3.11.2018, proběhl v Písku velice vydařený oblastní sraz cvičitelů a cvičitelek mladších a starších žáků.

Pod vedením zkušených lektorů, především Martina Matury a Marie Sukové, se cvičitelé a cvičitelky seznámili s metodikou nácviku, záchrany a dopomoci cviků základní akrobacie a nářaďové gymnastiky na hrazdě, bradlech, kruzích a kladině. Na začátku nechyběla vydatná rozcvička s ukázkami správného provedení i nejčastějších chyb. Pohybové hry pod vedením Terezy Cendelínové byly příjemným zpestřením druhé poloviny sobotního dne a zajímavým námětem pro přítomné cvičitele. Na závěr si účastníci osvěžili základy atletiky pod vedením Petra Topinky.

Srazu se zúčastnilo 36 cvičitelů a cvičitelek z 8 tělocvičných jednot.