Zprávy z akcí

Tato stránka obsahuje vybrané články o uskutečněných akcích pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župa. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

 

O tomto víkendu, 20. - 22. 5. 2022, proběhl v Radíkově Přebor ČOS v Zálesáckém závodu zdatnosti 2022. Naši župu reprezentovaly dvě žákovské a jedna dorostenecká hlídka. Žákovská hlídka z Kamenného Újezdu ve složení Jakub Ambrož, Markéta Seidenglanzová a Elen Zámečníková vybojovala první místo a podařilo se jí tak udržet putovní zlatou sekyru na jihu Čech. Zahanbit se ale nenechala ani žákovská hlídka z Písku, která ve složení Vanda Knettigová, Antonín Hašek a Eliška Lichá přivezla stříbrnou medaili. A byla to opět hlídka z Kamenného Újezdu, která v kategorii dorostu ve složení Anežka Zachariášová, Nela Soukupová a Adéla Ambrožová vybojovala také první místo a s ním přivezla i putovní stříbnou sekyru.

GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI ŽUPY!

Velký dík patří především vedoucím a cvičitelům, kteří své svěřence svědomitě na závody připravují.

V sobotu 7. 5. 2022 proběhly na atletickém stadionu T. J. Sokol České Budějovice za finanční podpory Jihočeského kraje a OV ČOS atletické přebory Sokolské župy Jihočeské. Zúčastnilo se jich 199 závodnic a závodníků téměř z celého kraje. Největší zastoupení měly T. J. Sokol Písek a Milevsko, ale ani ostatní jednoty nezůstaly pozadu. Své zástupce dále vyslaly T. J. Sokol Boršov nad Vltavou, České Budějovice, Jistebnice, Křemže, Strakonice a Volyně.

Všem přeborníkům gratulujeme a ostatním závodníkům děkujeme za jejich účast!

 

Výsledky najdete v přílohách.

 

V neděli 10. 4. 2022 se uskutečnily další dílčí přebory v sokolské sportovní všestrannosti, tentokráte v plavání. Ve Strakonicích si změřilo síly 98 závodníků a závodnic ze 6 T. J. naší župy, a to ve všech věkových kategoriích. Vítězům gratulujeme a T. J. Sokol  Strakonice děkujeme za bezchybné vedení závodu.

 

 

V sobotu 2. 4. 2022 se po dvouleté nucené přestávce konaly v Písku župní přebory ve sportovní gymnastice a šplhu. Zúčastnilo se jich 118 závodníků všech věkových kategorií z celkem 6 tělocvičných jednot (České Budějovice, Boršov nad Vltavou, Milevsko, Písek, Strakonice a Volyně). Díky br. Martinu Maturovi, řediteli závodu, a jeho novému systému závodění,  proběhlo vše hladce a bez problémů včetně dodržení časového harmonogramu. Celkově byla atmosféra závodu přátelská a písečtí Sokolové zvládli jeho přípravu na jedničku. Děkujeme a těšíme se na přebory v plavání, které proběhnou už nadcházející neděli!

Přílohy
FileFile size
Download this file (gymnastika.pdf)Výsledky gymnastika639 kB
Download this file (splh.pdf)Výsledky šplh298 kB

V neděli 3. 10. 2021 proběhl v českobudějovické sokolovně za dodržení všech platných epidemiologických  opatření již II. ročník Všestrannostního desetiboje. Zúčastnilo se jej 137 závodníků a závodnic ze 6 T. J. Sokol naší župy (Boršov nad Vltavou, České Budějovic, Čtyři Dvory, Jistebnice, Milevsko a Písek). Všichni strávili příjemné sportovní dopoledne a ti nejúspěšnější si odnesli medaile.

Vítězům blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za sportovní zážitek!

Výsledky naleznete v příloze.

Přílohy
FileFile size
Download this file (vvv.xls)Výsledky189 kB

Milevští sokoli zatím nemohou do tělocvičny, proto využili hezkého počasí a 4. května 2021 vyrazili na cyklovýlet po stopách místního pytláka. Cestou našli pytlákovy poznámky, mapu a nakonec i schovaný úlovek, který si opekli k večeři. Celou trasu připravili sami chlapci. O zážitky z výletu se s nimi můžete podělit na Youtube  Pytlákův úlovek - foto a Pytlákův úlovek - video.

Joomla! konzole ladění chyb