Zprávy z akcí

Tato stránka obsahuje vybrané články o uskutečněných akcích pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župa. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

 

Na 1. března připadl I. ročník všestrannostního desetiboje Sokolské župy Jihočeské, který se konal v Českých Budějovicích. Závodníci měli možnost poměřit své síly v následujících disciplínách - shyby/výdrž ve shybu, skoky přes švihadlo, skok do dálky, přelézání tyčky, dřepy, člunkový běh, hod medicimbalem, vznosy, šplh, překážková dráha. Závodu se zúčastnilo celkem 84 závodníků z šesti tělocvičných jednot Sokolské župy Jihočeské. 

Děkujeme všem účastníkům a organizátorům.

Nazdar v příštím roce na II. ročníku.

 

Výsledky jsou v přiloženém souboru, kategorie jsou na jednotlivých listech.

Přílohy
FileFile size
Download this file (1.xls)Výsledky140 kB

V sobotu 18.1.2020 se sešla ve Vyšším Brodě kompletní Jihočeská špička stolních tenistů na nejprestižnějším turnaji sezony. Z našeho oddílu se jej zúčastnili Filip Korbel, Ondřej Doležal a Jan Ondráček. Tato malá výprava byla velmi úspěšná. Filip nastupoval do turnaje jako nasazená trojka a až do semifinále prošel bez ztráty jediného setu. V semifinále se utkali čtyři nejvýše nasazení hráči. Filip ve více než hodinovém zápase přehrál Michala Vávru 4:3 a následně ve finále porazil i Milana Zaunmüllera 4:2. Výborné je také šesté místo Ondry Doležala. Ondra měl pak i velký podíl na vítězství ve čtyřhře, kde naše dvojice musela zvládnout tři těžké pětisetové zápasy, včetně finále.

Výsledky: 1. F. Korbel (TJ Sokol Studená), 2. Zaunmüller, 3.-4. Vávra (oba v zahr.) a Slapnička (ČZ Strakonice), 5.-8. Duspiva (v zahr.), O. Doležal (TJ Sokol Studená), M. Bauer (v zahr.) a P. Kortus ml. (Pedagog ČB), debl: 1. F. Korbel, O. Doležal (TJ Sokol Studená), 2. Zaunmüller, Heinzl (Vodňany), 3.-4. M. Bauer, Kaštánek (Prachatice) a Slapnička, Novotný (ČZ Strakonice).

 

Tomáš Mastný

Starosta T. J.

 

   V pořadí již devětadvacátá tělocvičná akademie milevských sokolů, tentokrát ve stylu „retro“, se stala minulostí. Určitě se líbila, protože diváci (a bylo jich opět ve dvou dopoledních a jednom večerním programu na 12 stovek), opouštějící milevskou sportovní halu, byli velice spokojeni a mnozí děkovali organizátorům a cvičitelům za krásný zážitek. Za všechny to vyjádřila místonáčelnice České obce sokolské a tajemnice Sokolské župy Jihočeské Ingrid Váchová: „Smekám, prostě nádhera!!! Jsem ráda, že přijela česká televize, že natočili něco,  co stojí zato. Děkuju za obrovský zážitek a za množství práce, kterou Sokolu obětujete. Přeji vám všem, ať se daří, ať neztrácíte optimismus a chuť jít dál a věřte, že to, co investujete do svých svěřenců, se nedá nikde koupit, a že je to investice na celý jejich život!“.

  

Druhou lednovou sobotu roku 2020 se uskutečnil, jako již tradičně ve Strakonicích, župní přebor sokolské všestrannosti v plavání. Zúčastnilo se jej 146 závodníků ze šesti tělocvičných jednot (České Budějovice, Křemže, Milevsko, Písek, Strakonice a Volyně). Závod byl velice dobře zorganizován, za což patří dík pověřené T.J. Sokol Strakonice. Díky profesionálně odvedené organizaci zbyl čas i na štafety, což si  mnozí po napínavém závodě užili. 

Děkujeme všem zúčastněným a blahopřejeme vítězům. Nazdar opět v příštím roce!

Výsledky jednotlivých kategorií jsou uvedeny v přílohách. Atmosféru závodů si můžete připomenout ve fotogalerii.

Přílohy
FileFile size
Download this file (Dorostenci.xls)Dorostenci2495 kB
Download this file (Dorostenky.xls)Dorostenky2498 kB
Download this file (13_Muzi.xls)Muži2534 kB
Download this file (Predskolaci.xls)Předškoláci2497 kB
Download this file (Zaci_I.xls)Žáci I2515 kB
Download this file (Zaci_II.xls)Žáci II2508 kB
Download this file (Zaci_III.xls)Žáci III2515 kB
Download this file (Zaci_IV.xls)Žáci IV2498 kB
Download this file (Zakyne_I.xls)Žákyně I2530 kB
Download this file (Zakyne_II.xls)Zákyně II2521 kB
Download this file (Zakyne_III.xls)Žákyně III2541 kB
Download this file (Zakyne_IV.xls)Žákyně IV2512 kB
Download this file (Zeny.xls)Ženy1602 kB

První listopadovou sobotu uspořádala milevská sportovní všestrannost závody nazvaná Dua Trojboj. Soutěž dvojic zaštítila sokolská župa Jihočeská, ale organizace se chopila Jednota Milevsko. Závodníci od ročníku 2008 a starší si vytvořili sportovní dua. Podmínkou bylo, že jeden z dvojice cvičí sestavu na hrazdě a druhý pokud jde o dívky na kladině a chlapci na kruzích. Společně pak cvičí současně prostná. Každá dvojice si vybere hudbu podle vlastního výběru a tak se nám sešla dua nejen všech možných kategorií ale hlavně všech možných typů. Celkem se na závody přihlásilo 27 dvojic. Tak zvané mixy – tedy dvojice kluk - holka se podařilo sestavit pouze Milevsku a dvojice dvou chlapců byla absolutní raritou. Chlapci jsou prostě nedostatkové zboží. „Nejprve se nám hlásila samozřejmě děvčata, pak se připojila dvojice kluků, ale nám se nejvíce líbilo kouzlo mixů. Ty jsme měli tři, dvakrát mladší a jeden pár milevských starších, “ uvedla trenérka Molíková. A byla to podívaná. Každé duo, ať už bylo odkudkoliv, cvičilo jiným způsobem, na jinou hudbu, s jinými prvky a hlavně s jinou energií, která z jejich cvičení vyzařovala. Diváci tak z balkonu zhlédli 27 jedinečných minutových představení s mnoha zajímavými prvky. Nešlo jen o dokonale zacvičené povinné prvky pro duo či jednotlivce v dané kategorii ale o synchronizaci, souhru, předvedení zajímavých akrobatických prvků, spolupráci a radost z pohybu ve dvou. Závody rychle ubíhaly i díky skvělé organizaci, která byla podpořena zájmem rodičů zejména z řad maminek, které napekly pro hosty, závodníky a rozhodčí sladkost ke kávě.

V úterý dne 8.10.2019 jsme, jako již každoročně, oslavili Památný den sokolstva. V letošním roce se pro nás stal obzvláště slavným, protože byl poprvé slaven jako významný den České republiky. 

V Prachaticích se konalo slavnostní odhalení desky JUDr. Slavoje Friše, Sokola, dlouholetého náčelníka jednoty v Prachaticích, výjimečného člověka, vlastence a vynikajícího sportovce, který byl dne 28. 6. 1942 popraven nacisty.

Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci župy - náčelnice ses. Tereza Cendelínová, která  přednesla krátký projev a bratři náčelník Jakub Čudlý a předseda odboru sportu Ladislav Cibulka, kteří drželi u odhalené desky stráž s prapory. 

Ses. Ingrid Váchová položila věnec za náčelnictvo ČOS.

Celá akce proběhla v důstojném duchu, za účasti rodiny JUDr. Slavoje Friše a zástupců města. Za Sokol se dále zúčastnila starostka T.J. Sokol Strunkovice nad Blanicí ses. Jana Pártlová s manželem br. Theodorem Pártlem a několika dalšími sestrami a jednatel T.J. Sokol Prachatice br. Václav Pancer s několika dalšími členy místní T. J..

 

Další slavnostní akty se konaly např. v Soběslavi, kde, jako již tradičně,  místní Sokolky položily  květiny ke dvěma sokolským lípám, které navíc ozdobily trikolorami.

 

 

V Mirovicích uctili tento den s předstihem, a to v sobotu 5. 10. 2019, pietním aktem u hrobu Bedřicha Šupčíka. Více si můžete přečíst v příloze.

Večer se potom na mnoha místech uskutečnil Večer sokolských světel.