Zprávy z akcí

Tato stránka obsahuje vybrané články o uskutečněných akcích pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župa. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

 

V sobotu dne 14. 1. 2023 proběhl ve Strakonicích župní přebor v plavání. Zúčastnilo se jej 124 závodníků a závodnic z celkem 6 T. J. Sokol - Českých Budějovic, Boršova nad Vltavou, Křemže, Milevska, Písku a Volyně. Strakoničtí Sokolové zvládli přípravu závodu na jedničku, a tak kromě vlastních závodů zbyl čas i na oblíbené štafety.

Sláva vítězům a čest poraženým! Výsledky všech věkových kategorií naleznete v příloze.

Již nyní se těšíme se na další přebory, tentokráte na sportovní gymnastiku a šplh, které proběhnou dne 2. 4. 2023 již tradičně v Písku.

 

V sobotu 7. 1. 2023 proběhl v Písku Oblastní sraz cvičitelů a cvičitelek našich nejmladších cvičenců - rodičů a dětí a předškolních dětí.

Sraz měl díky úsilí píseckých sester velice vysokou úroveň. Pod vedením zkušených lektorek jsme se mnohému naučili a mnohé si zopakovali. Ses. Markéta Rohanová nás nejen seznámila se sletovou skladbou Čmeláčci, jejíž je spoluautorkou, ale připravila i ukázku hodiny pro RD s tématikou čmeláků. Ses. Milena Kmentová měla 4 hodiny plné inspirace do hodin cvičení, zaměřené především na sluchovou pozornost a rytmické cítění. Ses. Dana Cejpková si pro nás po své edukativní přednášce "Motivace nejen  u dětí " připravila cvičení pro PD s tučňákem Pingu.

Děkujeme a těšíme se n zase někdy příště!

Celkem 119 závodníků z 5 T. J. Sokolské župy Jihočeské se v neděli zúčastnilo již III. ročníku Všestrannostního desetiboje. Atmosféra byla úžasná, všichni se vyhecovali k obdivuhodným výkonům. Gratulujeme všem vítězům a všem děkujeme za účast a za bezvadný sportovní zážitek!

Milevští sokoli zatím nemohou do tělocvičny, proto využili hezkého počasí a 4. května 2021 vyrazili na cyklovýlet po stopách místního pytláka. Cestou našli pytlákovy poznámky, mapu a nakonec i schovaný úlovek, který si opekli k večeři. Celou trasu připravili sami chlapci. O zážitky z výletu se s nimi můžete podělit na Youtube  Pytlákův úlovek - foto a Pytlákův úlovek - video.

Je to již 155 let, kdy 15. listopadu 1865 zemřel Jindřich Fügner a 19. listopadu tomu bylo 75 let od úmrtí Jana Gajdoše. Malé ohlédnutí za jejich životem sepsala ses. Olga Holoubková, župní vzdělavatelka.

Přílohy
FileFile size
Download this file (2.pdf)Jan Gajdoš129 kB
Download this file (1.pdf)Jindřich Fügner145 kB

Datum 22. října 1898 je velmi významné, neboť se toho dne narodila osobnost, na kterou vzpomínáme dodnes. Svými činy a odhodláním se nesporně stala inspirací nejen generaci své doby, ale i generacím budoucím. A její odkaz je připomínán s respektem a úctou, kterou si dozajista zasluhuje.

Jistě, z textu a z pouhého data narození lze asi těžko uhodnout, o koho se jedná Možná, že jen ti historie znalí, budou vědět. Ostatní však rychle pochopí, jakmile pohlédnou na fotografii v příloze. 

Více informací si nakonec můžete přečíst v článku, který napsala sestra Olga Holoubková, župní vzdělavatelka.

Ještě jedna malá nápověda, která se skrývá pod čísly 7,2.

 
 
 
 
Přílohy
FileFile size
Download this file (1.jpg)?109 kB
Download this file (2.pdf)Článek200 kB

Joomla! konzole ladění chyb