Zprávy z akcí

Tato stránka obsahuje vybrané články o uskutečněných akcích pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župa. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

 

Sokolská župa Jihočeská uspořádala dne 6.5.2017 v Českých Budějovicích župní přebor v atletice.

Přebor je součástí župního přeboru všestrannosti, který zahrnuje atletiku, gymnastiku, plavání a šplh.
Na atletickém oválu v Českých Budějovicích se sešli sokolští závodníci z TJ. České Budějovice, Písek, Milevsko, Strakonice, Volyně, Čtyři Dvory, Křemže, Olešnice ve všech věkových kategoriích.

atletika 2017 hosi

V sobotu 29. dubna 2017 uspořádal oddíl stolního tenisu T.J. Sokol Volyně již 9. ročník turnaje trojčlenných družstev ve stolním tenise organizovaný jako otevřený přebor Sokolské župy Jihočeské. Ve volyňské sokolovně se sešlo celkem 10 družstev, která byla rozlosována do 2 skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým. Do čela skupin byla nasazena vítězná družstva dvou předcházejících ročníků turnaje - Sokol Vodňany (Turek, Borovka, Svoboda) a Sokol Studená (Maňhal ml., Zejda, Maňhal st.). Oba týmy potvrdily oprávněnost nasazení a své skupiny vyhrály. V semifinálových utkáních se střetly s druhými družstvy opačných skupin a Vodňany výsledkem 4:0 porazily Sokol Suchdol nad Lužnicí „A“ (Dvořák, Kropík, Janda), Studená přehrála družstvo Sokola Velké Popovice (Děd, Lambert, Ivan) v poměru 4:1. Ve finále pak Vodňany zvítězily nad Studenou 4:1 a obhájily tak loňské prvenství. V utkání o 3. místo porazily Velké Popovice „áčko“ Suchdola nad Lužnicí jednoznačným výsledkem 4:0. Družstva na 3.-5. místech ve skupinách si zahrála o konečné pořadí. V zápase o celkově 5. místo se střetlo spojené družstvo Sokolské župy Blanické (Šteflíček, Dohnal, Růžička) se Sokolem Suchdol nad Lužnicí „B“ (Trsek, Průcha, Šubrt), přičemž úspěšnější byli reprezentanti Blanické župy, když zvítězili 4:1. Utkání o 7. místo proti sobě svedlo obě družstva pořádajícího Sokola Volyně, kdy „A“ tým (Valašík, Šišková, Chalupa, Hraše) zvítězil nad „B“ týmem (Žíla, Toninger, Nestřeba, Hosnedl) v poměru 4:0. O 9. místo si zahrála poslední družstva ze základních skupin, Sokol Tábor (Kamiš, Kašpar, Vašíček, Hirko) zvítězil 4:1 a na celkově poslední místo tak odsoudil družstvo Sokola Zliv (Vobr, Michálek, Hovorka, Šimek).

volyne stolni tenis

Na závěr starostka T.J. Sokol Volyně Olga Holoubková spolu s hlavním organizátorem turnaje Radkem Chalupou předali poháry družstvům na medailových pozicích a diplomy všem účastníkům. Všechna družstva si navíc odvezla zajímavé věcné ceny díky tradičním sponzorům volyňského stolního tenisu - dík patří zejména firmám Jatky Hradský Strakonice, Řeznictví-uzenářství Staněk Volyně, Luboš Šrámek Catering a Elsa Elektro Písek. „Volyňské trojčlenky“ si již našly své pevné místo v závěru ping-pongové sezóny, tradiční účastníci se na turnaj rádi vracejí a pravidelně přibývá též někdo nový. Letos organizátory potěšil zájem dvou zástupců Středočeského kraje. Při závěrečném přátelském posezení většina zúčastněných přislíbila, že do Volyně rádi dorazí i za rok, kdy se bude konat jubilejní 10. ročník turnaje.

 

Radek Chalupa
předseda oddílu stolního tenisu T.J. Sokol Volyně

V sobotu 29. dubna 2017 uspořádal oddíl stolního tenisu T.J. Sokol Volyně již 9. ročník turnaje trojčlenných družstev ve stolním tenise organizovaný jako otevřený přebor Sokolské župy Jihočeské. Ve volyňské sokolovně se sešlo celkem 10 družstev, která byla rozlosována do 2 skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým. Do čela skupin byla nasazena vítězná družstva dvou předcházejících ročníků turnaje - Sokol Vodňany (Turek, Borovka, Svoboda) a Sokol Studená (Maňhal ml., Zejda, Maňhal st.).

Sokolská župa Jihočeská uspořádala v sobotu 8.4.2017 v Písku župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu.

prichod 2017

Zúčastnilo se celkem 206 závodníků z 8 tělocvičných jednot Sokol:
Písek, Milevsko, České Budějovice, Křemže, Strakonice, Volyně, Boršov nad Vltavou, Bělčice.

nastup 2017

Sokolská župa Jihočeská gratuluje ke skvělým sportovním výkonům všem zúčastněným závodníkům. Dále děkuje Tělocvičné Jednotě Sokol Písek za výborně zvládnutou organizaci a technické zabezpečení závodu.

Fotografie z průběhu závodu a vyhlášení výsledků najdete v naší Fotogalerii.

Výsledky jednotlivých kategorií najdete v přílohách. Pro otevření příloh je nutné v Excelu povolit makra.

Brigita Štrobová – pracovnice OV SŽJ

 

V sobotu 8.4.2017 se uskutečnilo župní kolo Zálesáckého závodu zdatnosti. V letošním roce jej z pověření Sokolské župy Jihočeské pořádala T. J. Sokol Lišov.

Zúčastnilo se ho celkem 22 hlídek ve třech kategoriích:
přípravka - 6 hlídek, žactvo - 10 hlídek, dorost - 6 hlídek.

DSC 0117

Zpráva o Župním přeboru v plavání.

V sobotu 11.2.2017 v plaveckém stadionu ve Strakonicích proběhl Župní přeborem v plavání. Na startu se sešlo celkem 129 závodníků ze 7 tělocvičných jednot naší župy od těch nejmenších až po dospělé. Závodníci z tělocvičných jednot Písek, Milevsko, Strakonice, Volyně, Křemže, České Budějovice a Čtyři Dvory soutěžili celkem ve 13 kategoriích dle předem vypsaných propozic. Na závěr měli jako tradičně zájemci možnost soutěžit ve štafetách.

plavani start 2017

Poděkování za účast a gratulace ke skvělým sportovním výkonům patří všem zúčastněným závodníkům, ale i jejich cvičitelům, kteří se věnovali jejich přípravě na závody a trávili se svými svěřenci ve Strakonicích volnou sobotu. Zvláštní poděkování pak náleží pořádající T.J. Sokol Strakonice a všem jejím zainteresovaným členům za výborně zvládnutou přípravu, organizaci a technické zabezpečení závodu.
Výsledky jednotlivých kategorií naleznete v přílohách.

Brigita Štrobová – pracovnice župní kanceláře pro OV.