Zprávy z akcí

Tato stránka obsahuje vybrané články o uskutečněných akcích pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župa. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

 

 

100 SOKOLSKÝCH KEŠÍ REPUBLICE
je projekt České obce sokolské 
směřovaný k oslavám 100. výročí
založení československého státu.

 

Více informací naleznete v příloze (Průvodní dopis a Manuál) nebo také na internetových stránkách Odboru všestrannosti:

http://www.sokol.eu/obsah/5420/100-sokolskych-kesi-republice

 

 

Přílohy
FileFile size
Download this file (2.pdf)Manuál368 kB
Download this file (1.pdf)Průvodní dopis216 kB

V sobotu 1.října 2016 se v Písku uskutečnil župní sraz cvičitelů a cvičitelek mladšího a staršího žactva. Zúčastnilo se přes 20 cvičitelů a cvičitelek z Písku, Milevska, Českých Budějovic, Volyně a z dalších jednot Sokolské župy Jihočeské.

V dopoledním programu se cvičitelé seznámili se soutěží Malý teamgym, zásadami a zábavnými formami posilování,  gymnastickými průpravami, mužské složky s cvičením na hrazdě a bradlech a ženské složky s využitím netradičního sportovního náčiní.

sraz161002

V pátek 23.9.2016 se v mnoha sokolovnách po celé naší republikce konala Noc sokoloven. V Milevsku byla letos určena hlavně dětem a sešlo se jich opravdu hodně - více než 40, z toho 35 v sokolovně přespalo do rána.

ohen

Začalo se v 19 hodin opékaním buřtů na zahradě.

Vrcholem každé sezony je pro členy sokolské sportovní všestrannosti účast na celorepublikových Přeborech ČOS. Přebory mladšího žactva se letos konaly netradičně v Prostějově. Od pátku 27. května do neděle 29. května reprezentovala Sokolskou župu Jihočeskou skupina 8 cvičenců: Ondřej Honzík, Petr Molík, Veronika Matějková, Martina Koňáková a Kateřina Müllerová z Milevska a Antonín Hašek, Ivo Sobotka a Vanda Knettigová z Písku. V silné konkurenci vybojovali Ondřej Honzík, Antonín Hašek, Vanda Knettigová a Veronika Matějková stříbrnou medaili v soutěží družstev v kategorii mladší žactvo I. V jednotlivcích si nejlépe vedli Petr Molík z Milevska (celkově 4.místo v kategorii mladší žáci II), Ondřej Honzík z Milevska (celkově 5.místo v kategorii mladší žáci I) a Vanda Knettigová z Písku (celkově 7.místo v kategorii mladší žákyně I).

Mimořádného úspěchu v letošním roce dosáhli naši reprezentanti z oddílu Čtyřlístek ze Sokola Kamenný Újezd na celorepublikovém finále v Zálesáckém závodě zdatnosti (ZZZ). Letos dokonce v obou kategoriích – žactvo (11 – 14 let) a dorost (15 – 17 let). Finálový závod se letos konal 23.5.2016 v Proseči pod Ještědem na Liberecku. Poprvé v historii družstvo Sokolské župy Jihočeské získalo Zlatou sekeru pro vítěze v kategorii žactvo. Vylepšili jsme tak loňské druhé místo, kdy nám to první uteklo o vlásek. Tentokrát hlídka ve složení Veronika Chalupová, Anna Ondřichová, Valentýna Šmejkalová a Josef Fiala zvítězila s velikým náskokem, čímž zužitkovala poctivou přípravu v předchozích třech měsících. Ani hlídka dorostu ve složení Lenka Bartošová, Eliška Filausová, Viktor Ondřich a Petr Švanda svým pátým místem nezklamala, vzhledem k tomu, že byla zdaleka nejmladší z celkového počtu 18 hlídek. Však také vloni tato hlídka v mírně pozměněné sestavě získala zmiňované druhé místo v kategorii žactvo.

zzz prosec1

Sladkou tečkou úspěšného víkendu byl příjezd celého týmu autobusem do Kameňáku, kde kamarádi a rodiče připravili veliký transparent a za skandování "ať žije Čtyřlístek" vítali své vítěze při výstupu z autobusu.

Všem moc děkujeme a vítězům blahopřejeme!

 

Pavel Bolek, vzdělavatel župy

Informace a foto převzaty z článku Jirky Ambrože, Sokol Kamenný Újezd

Sokolská župa Jihočeská uspořádala dne 7.5.2015 v Písku župní přebor v atletice.
Přebor je součástí župního přeboru všestrannosti, který zahrnuje atletiku, gymnastikáu, plavání a šplh.
Za krásného slunečného počasí si našly cestu na atletický ovál na břehu řeky Otavy více než dvě stovky sokolů všech věkových kategorií z Českých Budějovic, Čtyřech Dvorů, Křemže, Milevska, Olešnice, Písku, Strakonic a Volyně.

atletika 2016 04
V Písku zůstalo 16 medailí, do Milevska si závodníci odvezli 11 medailí, závodníci z Volyně získali 6 medailí, závodníci z Olešnice vybojovali 4 medaile a po jedné medaili si odvezli závodníci do Českých Budějovic, Čtyřech Dvorů a Křemže.

Souhrnné výsledky dle jednotlivých kategorií najdete v přílohách. Při jejich otevírání nezapomeňte povolit makra.

Více fotografií s větším rozlišením najdete v naší fotogalerii.