Zprávy z akcí

Tato stránka obsahuje vybrané články o uskutečněných akcích pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župa. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

 

Mimořádného úspěchu v letošním roce dosáhli naši reprezentanti z oddílu Čtyřlístek ze Sokola Kamenný Újezd na celorepublikovém finále v Zálesáckém závodě zdatnosti (ZZZ). Letos dokonce v obou kategoriích – žactvo (11 – 14 let) a dorost (15 – 17 let). Finálový závod se letos konal 23.5.2016 v Proseči pod Ještědem na Liberecku. Poprvé v historii družstvo Sokolské župy Jihočeské získalo Zlatou sekeru pro vítěze v kategorii žactvo. Vylepšili jsme tak loňské druhé místo, kdy nám to první uteklo o vlásek. Tentokrát hlídka ve složení Veronika Chalupová, Anna Ondřichová, Valentýna Šmejkalová a Josef Fiala zvítězila s velikým náskokem, čímž zužitkovala poctivou přípravu v předchozích třech měsících. Ani hlídka dorostu ve složení Lenka Bartošová, Eliška Filausová, Viktor Ondřich a Petr Švanda svým pátým místem nezklamala, vzhledem k tomu, že byla zdaleka nejmladší z celkového počtu 18 hlídek. Však také vloni tato hlídka v mírně pozměněné sestavě získala zmiňované druhé místo v kategorii žactvo.

zzz prosec1

Sladkou tečkou úspěšného víkendu byl příjezd celého týmu autobusem do Kameňáku, kde kamarádi a rodiče připravili veliký transparent a za skandování "ať žije Čtyřlístek" vítali své vítěze při výstupu z autobusu.

Všem moc děkujeme a vítězům blahopřejeme!

 

Pavel Bolek, vzdělavatel župy

Informace a foto převzaty z článku Jirky Ambrože, Sokol Kamenný Újezd

Sokolská župa Jihočeská uspořádala dne 7.5.2015 v Písku župní přebor v atletice.
Přebor je součástí župního přeboru všestrannosti, který zahrnuje atletiku, gymnastikáu, plavání a šplh.
Za krásného slunečného počasí si našly cestu na atletický ovál na břehu řeky Otavy více než dvě stovky sokolů všech věkových kategorií z Českých Budějovic, Čtyřech Dvorů, Křemže, Milevska, Olešnice, Písku, Strakonic a Volyně.

atletika 2016 04
V Písku zůstalo 16 medailí, do Milevska si závodníci odvezli 11 medailí, závodníci z Volyně získali 6 medailí, závodníci z Olešnice vybojovali 4 medaile a po jedné medaili si odvezli závodníci do Českých Budějovic, Čtyřech Dvorů a Křemže.

Souhrnné výsledky dle jednotlivých kategorií najdete v přílohách. Při jejich otevírání nezapomeňte povolit makra.

Více fotografií s větším rozlišením najdete v naší fotogalerii.

Ani deštivé počasí nezabránilo v neděli 17.4.2016 dvěma stovkám nadšených diváků v návštěvě první župní akademie Sokolské župy Jihočeské. Sjelo se na ní 160 cvičenců z 10 tělocvičných jednot Jihočeského kraje. Představení zahájil krátkým projevem starosta župy Mgr. Stanislav Matoušek. Pozvání přijal a cvičence i diváky pozdravil náměstek primátora Mgr. Petr Podhola.

podholaa

 

Sokolská župa Jihočeská uspořádala dne 16.4.2016 v Písku župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu.

Zúčastnilo se celkem 112 závodníků ze 7 tělocvičných jednot Sokol:
České Budějovice, Čtyři Dvory, Křemže, Milevsko, Písek, Strakonice a Volyně.

nastup

Výsledky jednotlivých kategorií najdete v přílohách. Pro otevření příloh je nutné v Excelu povolit makra.

V neděli 10.4.2016 se uskutečnilo župní kolo Zálesáckého závodu zdatnosti. V letošním roce jej z pověření Sokolské župy Jihočeské pořádala T. J. Sokol České Budějovice, konkrétně její oddíl pobytu v přírodě. Závod tedy proběhl v Českých Budějovicích, na Sokolském ostrově. Závodníci a jejich doprovod měli zázemí v sokolovně, závodní trať vedla částečně po Sokolském ostrově a pokračovala dále do městského lesoparku Stromovka.

foto06

V sobotu 27.2.20016 se ve Vítkovicích v Krkonoších uskutečnil republikový přebor ČOS v alpském lyžování. Přeboru se zúčastnili také členové milevského sokola a pro Jihočeskou župu vybojovali 3 stříbrné medaile.

pripravka

V kategorii přípravky se na druhém místě v součtu obou kol obřího slalomu umístil Ondřej Řezba.