Zprávy z akcí

Tato stránka obsahuje vybrané články o uskutečněných akcích pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župa. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

 

17.2.2018 se v krkonošském středisku Aldrov ve Vítkovicích konal závod o přeborníka České obce sokolské v alpském lyžování. Závodu se zúčastnili i Veronika Řezbová a Ondřej Řezba z T.J. Sokol Milevsko. Oba ve své kategorii zvítězili a stejně jako Ester Ledecká, která jela pár hodin před nimi svůj zlatý závod v SG na olympiádě v Koreji, si přivezli zlaté medaile. Veronika i Ondřej získali pro Sokolskou župu Jihočeskou a T.J. Sokol Milevsko titul přeborníka ČOS pro rok 2018 v disciplíně obří slalom.

V  sobotu 20. 1. 2018 proběhl, jako již tradičně na plaveckém stadionu STARZ ve Strakonicích, župní přebor odboru všestrannosti v plavání. Tento závod zároveň zahájil letošní přebory v sokolské sportovní všestrannosti. Přeboru se zúčastnilo 133. závodnic a závodníků ze 6 T.J. Sokol – České Budějovice, Křemže, Milevsko, Písek, Strakonice a Volyně. Nejpočetnějšími kategoriemi byly mladší žákyně I. a II..

Není už mnoho lidí, kteří prožili velkou událost pro každého sokola. Byl to Všesokolský slet v roce 1948, poslední sokolský slet, po němž se na dlouhou dobu  Sokol, dobrovolná organizace, umlčel.

Cvičila jsem tehdy jako žákyně spolu se svými spolužačkami a kamarádkami v šatech s červenou sukní, režným vrškem s červenými pruhy a červenou čelenkou ve vlasech. Na závěr cvičení jsme utvořily kroužek a jednu cvičenku zvedly vzhůru. Skladba byla hezká, líbila se nám.

T. J. ČOS Sokol Kamenný Újezd Po dvou letech na nás opět vyšla organizace župního kola zálesáckého závodu zdatnosti (ZZZ). Běžně závod probíhá na jaře, ale z důvodu pořádání celorepublikového finále, které bude v Doubí u Třeboně v květnu příštího roku a většina organizace bude na nás, jsme posunuli tuto akci už na 14. října. Závod proběhl v lesích v okolí mohyl a část tratě vedla i samotným Kamenným Újezdem. Součástí tratě byla spousta úkolů jako poznávání bylin, dřevin, ryb, souhvězdí, hmyzu a chráněných území ČR. Obratnost otestoval šplh po laně, plížení a několik lanových překážek. Z tábornických dovedností nechybělo vázání uzlů, rozdělávání ohně, práce s mapou a práce s nářadím.

Organizačně akce dopadla bezchybně díky hladkému průběhu závodu, na kterém se podílelo kolem 35 rozhodčích a díky perfektnímu zajištění zázemí a občerstvení, které zajistila naše jednota. Obecnímu úřadu děkujeme za povolení využití obecních prostor a vybavení. Závod byl také jakousi zkouškou, při které jsme potřebovali otestovat průběh některých disciplín a obecně všech nedílných součástí závodu od prezence na startu až po sčítání výsledků a vyhodnocení. Díky tomu máme spoustu připomínek a pozměňovacích návrhů a již nyní tým zkušených „pobyťáků“ z jednot Č. Budějovice, Kamenný Újezd a Lišov začíná pracovat na květnovém přeboru ČOS.

Za T. J. Sokol Kamenný Újezd, Jirka Ambrož

Přílohy
FileFile size
Download this file (Vysledkova_listina_ZZZ_2017_KU.pdf)Výsledková listina1260 kB

Po krátké besedě o významu tohoto dne i letos posílaly děti ze Sokola České Budějovice po vodě drobné lodičky se svíčkami za sokolské oběti.

Na l.sokolském zletě Sokolské Únie Slovenska ve dnech 1.-2.července 2017 v Gajarech u Malacek reprezentovalo Jihočeskou župu v hromadné skladbě Tři generace 15 sokolů z jednot:
České Budějovice 2
Čtyři Dvory 2
Jindřichův Hradec 2
Strunkovice nad Blanicí 3
Volyně 6

Jana Pártlová, Sokol Strunkovice nad Blanicí

gajary 2017

Za župu děkuji a zdravím do jednot

Pavel Bolek, vzdělavatel SŽJ