Zprávy z akcí

Tato stránka obsahuje vybrané články o uskutečněných akcích pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župa. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

 

T. J. ČOS Sokol Kamenný Újezd Po dvou letech na nás opět vyšla organizace župního kola zálesáckého závodu zdatnosti (ZZZ). Běžně závod probíhá na jaře, ale z důvodu pořádání celorepublikového finále, které bude v Doubí u Třeboně v květnu příštího roku a většina organizace bude na nás, jsme posunuli tuto akci už na 14. října. Závod proběhl v lesích v okolí mohyl a část tratě vedla i samotným Kamenným Újezdem. Součástí tratě byla spousta úkolů jako poznávání bylin, dřevin, ryb, souhvězdí, hmyzu a chráněných území ČR. Obratnost otestoval šplh po laně, plížení a několik lanových překážek. Z tábornických dovedností nechybělo vázání uzlů, rozdělávání ohně, práce s mapou a práce s nářadím.

Organizačně akce dopadla bezchybně díky hladkému průběhu závodu, na kterém se podílelo kolem 35 rozhodčích a díky perfektnímu zajištění zázemí a občerstvení, které zajistila naše jednota. Obecnímu úřadu děkujeme za povolení využití obecních prostor a vybavení. Závod byl také jakousi zkouškou, při které jsme potřebovali otestovat průběh některých disciplín a obecně všech nedílných součástí závodu od prezence na startu až po sčítání výsledků a vyhodnocení. Díky tomu máme spoustu připomínek a pozměňovacích návrhů a již nyní tým zkušených „pobyťáků“ z jednot Č. Budějovice, Kamenný Újezd a Lišov začíná pracovat na květnovém přeboru ČOS.

Za T. J. Sokol Kamenný Újezd, Jirka Ambrož

Přílohy
FileFile size
Download this file (Vysledkova_listina_ZZZ_2017_KU.pdf)Výsledková listina1260 kB

Po krátké besedě o významu tohoto dne i letos posílaly děti ze Sokola České Budějovice po vodě drobné lodičky se svíčkami za sokolské oběti.

Na l.sokolském zletě Sokolské Únie Slovenska ve dnech 1.-2.července 2017 v Gajarech u Malacek reprezentovalo Jihočeskou župu v hromadné skladbě Tři generace 15 sokolů z jednot:
České Budějovice 2
Čtyři Dvory 2
Jindřichův Hradec 2
Strunkovice nad Blanicí 3
Volyně 6

Jana Pártlová, Sokol Strunkovice nad Blanicí

gajary 2017

Za župu děkuji a zdravím do jednot

Pavel Bolek, vzdělavatel SŽJ

Od pátku 9. června do neděle 11. června probíhal v Praze v Tyršově domě Přebor ČOS. Jihočeskou župu reprezentovali vítězové župního přeboru: Bára Sulanová, Pavla Molíková a Štěpán Pokorný z Milevska, Filip Kubelák a Darina Samcová ze Strakonic,  Andrea Matošková, Marek Matoška, Kateřina Suková, Jan Suk, Kateřina Taterová, Martin Matura a Jindřich Kropáček z Písku. Jeden a půl dne plnili 10 disciplín všestrannosti a získávali za ně body. Celkový součet bodů určil pořadí závodníků. Naši závodníci bojovali jako lvi a výsledkem byl obrovský úspěch pro Sokol Milevsko, Sokol Písek i celou Sokolskou župu Jihočeskou. Vždyť z celkového počtu 8 soutěžních kategorií jsou 4 přeborníci ČOS z naší župy!

Ve dnech 27. a 28.05.2017 se v Prostějově uskutečnilo finále celostátního přeboru sokolské všestrannosti mladšího žactva do 11. let. Chlapci i děvčata soutěžili ve sportovní gymnastice, lehké atletice, šplhu a plavání jako jednotlivci i jako smíšená družstva. Jihočeskou župu reprezentovali vítězové župního přeboru: Štěpán Vančura (Křemže), Antonín Hašek, Ivo Sobotka, Vanda Knettigová (Písek), Petr Molík, Veronika Matějková, Martina Koňáková, Kateřina Müllerová (Milevsko).

Historicky asi nejpočetnější výpravu na celostátní přebor ČOS v zálesáckém závodu zdatnosti letos zajistila Jihočeská župa a to především zásluhou T. J. Kamenný Újezd (3 hlídky žáci, 2 hlídky dorost) a T. J. České Budějovice (2 hlídky v nové kategorii dospělých). Kromě toho jsme organizační tým doplnili o 6 rozhodčích. Závod se tradičně konal na pro nás vzdáleném místě, tentokrát v Radíkově, pár kilometrů za Svatým Kopečkem u Olomouce ve dnech 19.5. až 21.5.2017.