Zprávy odboru všestrannosti

Tato stránka obsahuje všechny články o uskutečněných akcích všestrannosti pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župní náčelník nebo náčelnice. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

 

Atletický stadion ve Strakonicích přivítal dne 5. 5. 2018 rekordních 208 závodníků a závodnic ze 6 tělocvičných jednot Sokol: České Budějovice, Křemže, Milevsko, Písek, Strakonice a Volyně.

Atletické závody zároveň ukončily župní přebor v sokolské sportovní všestrannosti pro rok 2018.

Přeborníkům gratulujeme, v Prostějově a v Praze zlomte vaz!

Velké poděkování patří T.J. Sokol Strakonice, která přebor skvěle organizačně zajistila.

 

Výsledky jsou uvedeny v příloze

 

     V sobotu dne 7.4. 2018 se do sportovní haly v Písku, kde zdejší T.J. Sokol, jako již tradičně, organizovala župní přebor sokolské sportovní všestrannosti, sjelo 159 závodníků a závodnic ze 7 T.J., aby zde poměřilo své síly ve sportovní gymnastice a šplhu.

     A kdo tedy vlastně v Písku závodil? Závodníci a závodnice z Českých Budějovic, Boršova nad Vltavou, Křemže, Milevska, Písku, Strakonic a Volyně.

     Poděkování za skvělý sportovní zážitek  patří nejen organizátorům přeboru, kteří svůj úkol zvládli na jedničku, ale také rozhodčím a především trenérům a cvičitelům, kteří se svým svěřencům věnují.

 

 

Výsledky naleznete v příloze.

V  sobotu 20. 1. 2018 proběhl, jako již tradičně na plaveckém stadionu STARZ ve Strakonicích, župní přebor odboru všestrannosti v plavání. Tento závod zároveň zahájil letošní přebory v sokolské sportovní všestrannosti. Přeboru se zúčastnilo 133. závodnic a závodníků ze 6 T.J. Sokol – České Budějovice, Křemže, Milevsko, Písek, Strakonice a Volyně. Nejpočetnějšími kategoriemi byly mladší žákyně I. a II..

T. J. ČOS Sokol Kamenný Újezd Po dvou letech na nás opět vyšla organizace župního kola zálesáckého závodu zdatnosti (ZZZ). Běžně závod probíhá na jaře, ale z důvodu pořádání celorepublikového finále, které bude v Doubí u Třeboně v květnu příštího roku a většina organizace bude na nás, jsme posunuli tuto akci už na 14. října. Závod proběhl v lesích v okolí mohyl a část tratě vedla i samotným Kamenným Újezdem. Součástí tratě byla spousta úkolů jako poznávání bylin, dřevin, ryb, souhvězdí, hmyzu a chráněných území ČR. Obratnost otestoval šplh po laně, plížení a několik lanových překážek. Z tábornických dovedností nechybělo vázání uzlů, rozdělávání ohně, práce s mapou a práce s nářadím.

Organizačně akce dopadla bezchybně díky hladkému průběhu závodu, na kterém se podílelo kolem 35 rozhodčích a díky perfektnímu zajištění zázemí a občerstvení, které zajistila naše jednota. Obecnímu úřadu děkujeme za povolení využití obecních prostor a vybavení. Závod byl také jakousi zkouškou, při které jsme potřebovali otestovat průběh některých disciplín a obecně všech nedílných součástí závodu od prezence na startu až po sčítání výsledků a vyhodnocení. Díky tomu máme spoustu připomínek a pozměňovacích návrhů a již nyní tým zkušených „pobyťáků“ z jednot Č. Budějovice, Kamenný Újezd a Lišov začíná pracovat na květnovém přeboru ČOS.

Za T. J. Sokol Kamenný Újezd, Jirka Ambrož

Přílohy
FileFile size
Download this file (Vysledkova_listina_ZZZ_2017_KU.pdf)Výsledková listina1260 kB

Na l.sokolském zletě Sokolské Únie Slovenska ve dnech 1.-2.července 2017 v Gajarech u Malacek reprezentovalo Jihočeskou župu v hromadné skladbě Tři generace 15 sokolů z jednot:
České Budějovice 2
Čtyři Dvory 2
Jindřichův Hradec 2
Strunkovice nad Blanicí 3
Volyně 6

Jana Pártlová, Sokol Strunkovice nad Blanicí

gajary 2017

Za župu děkuji a zdravím do jednot

Pavel Bolek, vzdělavatel SŽJ

Od pátku 9. června do neděle 11. června probíhal v Praze v Tyršově domě Přebor ČOS. Jihočeskou župu reprezentovali vítězové župního přeboru: Bára Sulanová, Pavla Molíková a Štěpán Pokorný z Milevska, Filip Kubelák a Darina Samcová ze Strakonic,  Andrea Matošková, Marek Matoška, Kateřina Suková, Jan Suk, Kateřina Taterová, Martin Matura a Jindřich Kropáček z Písku. Jeden a půl dne plnili 10 disciplín všestrannosti a získávali za ně body. Celkový součet bodů určil pořadí závodníků. Naši závodníci bojovali jako lvi a výsledkem byl obrovský úspěch pro Sokol Milevsko, Sokol Písek i celou Sokolskou župu Jihočeskou. Vždyť z celkového počtu 8 soutěžních kategorií jsou 4 přeborníci ČOS z naší župy!