Zprávy odboru sportu

Tato stránka obsahuje všechny články o uskutečněných sportovních akcích pořádaných župou nebo sdruženými tělocvičnými jednotami. Články o  župních akcích publikuje župní vedoucí odboru sportu. Články o akcích tělocvičných jednot publikují tělocvičné jednoty.

17.2.2018 se v krkonošském středisku Aldrov ve Vítkovicích konal závod o přeborníka České obce sokolské v alpském lyžování. Závodu se zúčastnili i Veronika Řezbová a Ondřej Řezba z T.J. Sokol Milevsko. Oba ve své kategorii zvítězili a stejně jako Ester Ledecká, která jela pár hodin před nimi svůj zlatý závod v SG na olympiádě v Koreji, si přivezli zlaté medaile. Veronika i Ondřej získali pro Sokolskou župu Jihočeskou a T.J. Sokol Milevsko titul přeborníka ČOS pro rok 2018 v disciplíně obří slalom.

V sobotu 29. dubna 2017 uspořádal oddíl stolního tenisu T.J. Sokol Volyně již 9. ročník turnaje trojčlenných družstev ve stolním tenise organizovaný jako otevřený přebor Sokolské župy Jihočeské. Ve volyňské sokolovně se sešlo celkem 10 družstev, která byla rozlosována do 2 skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým. Do čela skupin byla nasazena vítězná družstva dvou předcházejících ročníků turnaje - Sokol Vodňany (Turek, Borovka, Svoboda) a Sokol Studená (Maňhal ml., Zejda, Maňhal st.).

V sobotu 27.2.20016 se ve Vítkovicích v Krkonoších uskutečnil republikový přebor ČOS v alpském lyžování. Přeboru se zúčastnili také členové milevského sokola a pro Jihočeskou župu vybojovali 3 stříbrné medaile.

pripravka

V kategorii přípravky se na druhém místě v součtu obou kol obřího slalomu umístil Ondřej Řezba.